Trenér plzeňského mužstva Petr Štochl si po nedělním osmifinálovém utkání s Eschem v Evropském poháru EHF netroufl odhadovat, jestli bude těžké rychle přepnout na české pohárové finále. „Na zápas se těším. Každopádně s Veselím to bude hezčí a jiná házená než s Eschem, protože Veselí hraje na rozdíl od Esche v rychlém tempu. Snaží se soupeře uběhat, mají na to typy hráčů, kteří chtějí hrát rychlou házenou. Takže očekávám mnohem rychlejší, zajímavější a atraktivnější házenou,“ tvrdil Štochl.

V neúplné extraligové tabulce si lépe vede Talent Plzeň, který je první. Nové Veselí je až sedmé. Na papíru je tedy favoritem Plzeň, což její dnešní soupeř nezpochybňuje. „S podobnými zápasy má daleko více zkušeností,“ řekl svazovému webu brankář Nového Veselí Vít Schams.

„Naší výhodou může být větší hlad po velkém úspěchu, jako je pohár nebo medaile z extraligy,“ dodal.

Bilance Talentu a Nového Veselí v této extraligové sezoně je vyrovnaná. Vždy vyhrál hostující tým.

Plzeňští házenkáři naposledy slavili pohárové vítězství v roce 2018, a to po dlouhých 20 letech. „Nechceme dopustit, aby to trvalo zase tak dlouho,“ vyhlásil jasný cíl nejzkušenější hráč Talentu Jan Stehlík.

CESTA NA SEVER

Úterní los čtvrtfinále Evropského poháru EHF určil Talent týmu Plzeňského kraje za soupeře švédské mužstvo Alingsas HK. První zápas je na programu 26. nebo 27. března, odveta bude 2. či 3. dubna. Trenér Plzně Petr Štochl i spojka Milan Škvařil si po nedělním postupu přes lucemburský Esch přáli Suhr Aarau ze Švýcarska. V případě postupu do semifinále se Talent střetne s vítězem souboje HC Victor (Rus.) – CS Minaur Baia Mare (Rum.).

Házenkáři Alingsasu vyřadili v evropském poháru Metaloplastiku Sabac (29:23, 34:30), Donbas (34:25, 31:23), HC Tallinn (36:18, 32:32) a AHC Potaissa Turda (30:31, 41:30).

V tabulce švédské Handbollsligan je Alingsas pátý.