Sen o účasti v základní skupině Poháru EHF se v neděli házenkářům Talentu M.A.T. Plzeň rozplynul.

Svěřenci trenéra Martina Šetlíka podlehli v odvetném utkání druhého předkola na půdě ruského týmu Permskie medvedi 25:30 a po týden staré domácí prohře 23:25 na evropské scéně pro tuto sezonu skončili.

Ačkoliv byl Perm velkým favoritem celé série, plzeňští borci opět dokazovali, že svoji kůži neprodají lacino.

V 11. minutě platil stav 5:5, potom se ovšem dostal Perm třemi góly v řadě do vedení 8:5 a ve 21. minutě už to bylo 14:10 pro ruský tým.

Pak ale přišly velké chvíle Talentu. Čtyřmi brankami srovnal na 14:14 a v poslední minutě první půle mohl jít dokonce do vedení. To se ale nepovedlo a byli to naopak domácí, kteří si do kabin odnášeli jednogólový náskok 15:14.

Po změně stran mohlo 15 stovek diváků opět sledovat vyrovnanou bitvu a ve 48. minutě byl stav utkání 22:22.

„Několikrát jsme vyrovnali, ale nepovedlo se nám zápas otočit," litoval plzeňský házenkář Petr Linhart.

Koncovku zvládli lépe domácí. V 51. minutě vedli 24:22 a házenkáři Plzně, vědomi si dvougólového manka z prvního duelu, už závěr dohrávali na hranici rizika.

Perm ale žádné drama nepřipustil. Dvě minuty před koncem to bylo už 29:24 pro domácí a jedna branka na každé straně znamenala konečný výsledek 30:25 ve prospěch ruského týmu.

„Ke konci jsme udělali v obraně pár chyb, které Rusové potrestali a odskočili nám na pět gólů. Celkový výsledek je pro nás vzhledem k průběhu zápasu až moc krutý," je přesvědčen Petr Linhart.

Permskie medvedi – Talent M.A.T. Plzeň 30:25

Poločas: 15:14. Rozhodčí: Panayides, Andreou (oba Kypr). Sedmičky: 3/1:1/0. Vyloučení: 2:1. Diváci: 1500. První zápas: 25:23, postupuje Perm.

Sestava a branky Permu: Levshin, Popov, Sorokin – Voronin 1, Maksimov 4, Buzmakov 4, Makarov 2, Orlov 1, Chystabayeu, Tcokol, Bogdanov 2, Krivenko, Soroka 6, Aslanyan 7, Shindin 3. Trenér: Lev Voronin.

Sestava a branky Plzně: Motlík, Šmíd – Petrovský 4, Fořt 1, Linhart 6, M. Škvařil 5, J. Blecha, Vinkelhöfer 2, M. Tonar 2, Loskot, J. Škvařil 2, Horký 3, Šindelář, Kavka. Trenér: Martin Šetlík.