Házenkáři Talentu vyhráli nad Hranicemi v 6. kole 41:25. Oba soupeři se utkali i v semifinále Českého poháru před dvěma týdny v Brně. Plzeň vyhrála 34:29. Zítra v 10.30 hodin v Hranicích si to v rámci 17. kola extraligy rozdají potřetí.

Trenér Talentu Martin Šetlík si uvědomuje, že předchozí dvě výhry nic neznamenají. „V Hranicích to bude těžký úkol, mančafty ze spodku tabulky bojují o všechno. Oni taky musí vyhrávat. A kde jinde než doma? Proti Zubří ve středu to bylo super, ale v neděli nás čeká jiný zápas," řekl Šetlík.

Jeho svěřenci sehrají třetí zápas v sedmi dnech. „Tento týden je pro nás kritický, zvlášť při té spoustě zraněných. Zatím jsme to zvládli obstojně, snad nám výhra nad Zubřím dodá sílu před cestou do Hranic. Navíc už se nám uzdravují hráči, proti Zubří už byl připravený hrát i Mitić," uvedl Šetlík.

Třetí Talent ztrácí na vedoucí Zubří jeden bod. Hranicím patří devátá příčka. „U Hranic hodně záleží na tom, kde se hraje. Venku nejsou moc silný tým, ale domácí prostředí je vždycky nakopne k výborným výsledkům. Takže to tam budeme mít hodně těžké. Já zase doufám, že nám psychicky pomůže výhra nad Zubřím a přivezeme body," věří brankář Karel Šmíd.

Podle něj Hranice nemají vyloženého střelce. „Soustředit se musíme na každého. Pro mě jako menšího gólmana jsou nepříjemní velcí pivoti. Jako byl Šlachta ze Zubří, v Hranicích je to zase Zemánek," konstatoval gólman Talentu.

Hranice trápí zranění hráčů základní sestavy, i tak však chtějí obhájce titulu potrápit a zabojovat o dva body. „Pokud chceme pomýšlet na vítězství, musíme vycházet z kvalitní zajištěné obrany, vyvarovat se zbytečných technických ztrát, které umí soupeř trestat rychlými protiútoky. A hlavně musíme být důslední při zakončení. Hrajeme doma, doufám, že nás přijdou povzbudit fanoušci v hojném počtu a poženou náš tým k vítězství," hlásil trenér Hranic Libor Hrabal.