Příští středu totiž rozehrají Český pohár proti druholigovému Mostu. Na severu Čech půjde o utkání třetího kola. Minulou sezonu Talent vypadl už v osmifinále s Jičínem.

„Bylo by příjemné uspět ve všech soutěžích, které jsme tuto sezonu rozjeli. V evropském poháru jsme postoupili do třetího předkola, což je pozitivní. V extralize jsme také bez ztráty kytičky. Vstup do sezony se nám opravdu povedl,“ poukázal na všech devět vyhraných mistrovských zápasů trenér Talentu Plzeň Michal Tonar.

„Čím déle taková série bude pokračovat, tím lépe to bude pro hráče a doufám, že i pro fanoušky, kteří snad začnou chodit ve větším počtu,“ dodal kouč Západočechů.

V duelech domácího poháru se bude muset obejít bez Martina Říhy a Tomáše Fliegla, protože v poháru už nastoupili za Strakonice, kde mají střídavý start. Počítat ale může s Eduardem Wildtem a Janem Kačínem – rovněž házenkáři se střídavým startem na jihu Čech, kteří ovšem nehráli za Strakonice ve druhém kole poháru s Českými Budějovicemi.

Házenkáři Mostu vedou tabulku druhé ligy Severozápadní části. Trenér Tonar chce dát šanci méně vytíženým hráčům. „Nejde jen o Wildta a Kačína, ale i o třetího brankáře Křesťana. Dostanou větší prostor, protože v dalším kole už budou soupeři z extraligy maximálně z první ligy,“ vysvětlil Michal Tonar.

Třetí kolo Českého poháru se ještě týká druholigové HK Slavie VŠ Plzeň, která se rovněž příští středu utká o postup do osmifinále s prvoligovými Strakonicemi.