V sérii vedou 2:1 a doma mohou finále ukončit. Hraje se od 17.10 hodin v Městské hale na Slovanech, na duel smí do haly část fanoušků (viz box) a utkání vysílá ČT Sport.

„Baník Karviná je velmi kvalitní mužstvo s vynikajícími individualitami a rozhodně nepřijedou do Plzně gratulovat nám k titulu,“ varoval trenér Talentu Plzeň Petr Štochl.

Podle plzeňského kouče mají Západočeši psychologickou výhodu na své straně. „Hrajeme doma, přijdou diváci a Karviná ztratila dva poslední zápasy na sedmičky, ale my nesmíme propadnout nějaké megaeuforii, protože ještě není rozhodnuto. Hraje se na tři vítězná utkání a ta nemá ve své kapse Karviná ani Plzeň,“ uvedl Štochl.

Připomněl semifinálovou sérii proti Dukle Praha, v níž Talent vedl 2:0, druhý zápas vyhrál až v sedmimetrovém rozstřelu, ale série se protáhla na pět utkání. „Po druhém utkání nám přišlo, že soupeř je také zlomený, protože zápas ztratil v závěru na sedmičky. Nakonec z toho byla dvě vítězství Dukly,“ řekl v souvislosti se dvěma porážkami Karviné v sedmičkách Petr Štochl.

Ligovou premiéru si odbyl Matěj Hybš v Karviné, ale v poločase střídal.
Fotbalový obránce Hybš zaskočil napravo a vedl si dobře

Po utkání v Karviné za pomoci spoluhráčů odkulhal Slavomír Mlotek, klíčová spojka Baníku. „Nechci spekulovat, jestli v Plzni nastoupí, protože odkulhal i po prvním utkání. Nevím, jakým způsobem Karviná dává hráče dohromady a jak je Mlotkův stav vážný. K těm informacím se nedostaneme a ani je nevyhledávám. My se připravujeme na všechny hráče soupeře, kteří mohou zápas ovlivnit. Připravíme se na Slávu Mlotka, jako kdyby byl stoprocentně fit. Nebude-li, je to pro Karvinou samozřejmě oslabení,“ tvrdil kouč plzeňského Talentu.

Karviná po třetím duelu litovala malé střelecké potence. „Musíme jednoznačně zlepšit útok, střelbu. Dvacet branek za zápas je málo, i když obrana jinak pracovala skvěle. Musíme se podívat na video, jak lépe přehrát Plzeň. Udělali jsme nějaké technické chyby, asi to pramení z toho, že Plzeň nás už má přečtené a rozhodují maličkosti,“ uvažoval karvinský gólman Petr Mokroš.

„Prohráli jsme zase na sedmičky, ale bojujeme dál. Nejedeme tam prohrát, nezbývá než zregenerovat, poučit se z chyb a jít do utkání s čistou hlavou,“ dodal Mokroš.

Hokejisté Škody Plzeň na tréninkovém kempu na Šumavě.
Indiáni trénují na Šumavě. Místo pneumatik dostali zátěžové vesty

Informace pro fanoušky

Držitelé permanentek

Mají své místo garantované. Nutné je ale dorazit na utkání s předstihem – do 16.30 hodin. Poté klub místo nabídnek volnému prodeji.

Volný prodej

Do prodeje půjde několik stovek vstupenek. Pokladny budou otevřeny před utkáním – od 16:30 hodin. Cena vstupenky je jednotná 150 Kč.

Vstup do haly je podmíněn buď negativním antigenním nebo PCR testem, který není starší více než 72 hodin, nebo potvrzením o očkování alespoň první dávkou vakcíny, které proběhlo minimálně před 21 dny, anebo potvrzením o prodělání nemoci covid-19, které není starší než 180 dní.