Po losu hráči i trenér Michal Tonar st. říkali, že o soupeři nemají žádné informace. Od losu se toho moc nezměnilo. „O soupeři toho moc nevíme, protože se nám nepovedlo sehnat žádné video. Nicméně je to mužstvo složené z mnoha zahraničních hráčů. Je tam Slovák, Španělé, dokonce i hráč z Malty. Uvidíme, jak to mají poskládané a jaká je jejich síla,“ uvedl včera trenér Michal Tonar st.

Kouč si netroufá říct, co by na Skoty mohlo platit. „My se budeme spíše soustřeďovat na svoji hru a výkon. Myslím si, že naše příprava vypadala i přes některé slabší chvilky velice dobře. Odtrénovali jsme to, co jsme chtěli. Takže budeme na zápas dobře připraveni a popereme se o postup,“ slíbil Tonar.

Přes postup do dalšího kola nejede vlak? „Ve sportu něco narýsovat předem je asi špatně, ale samozřejmě kvalita s ohledem na to, co má odehráno soupeř a my, by měla být jasně na naší straně,“ řekl trenér Talentu.

Oba zápasy jsou na programu v Plzni. V neděli v 17.00 a v pondělí od 14.00 hodin. „V dnešní době je malinká výhoda v tom, jestli hrajete doma. Někdy domácí mužstva sváže větší zodpovědnost. Takže v domácím prostředí bych neviděl velkou výhodu. Navíc hráči jsou zvyklí rychle se adaptovat na každou halu,“ je přesvědčen Tonar.

Házenkáři Talentu v týdnu museli nedobrovolně trénovat ve Šťáhlavech. Tonar věří, že se přesto jeho svěřenci na zápasy dobře zkoncentrují. „Kluci jsou zvyklí, že to někdy míváme komplikovanější,“ dodal trenér Plzně.

Kromě dlouhodobě zraněného Jakuba Tonara bude chybět Bičiště. „Asi nás doplní dva dorostenci Cvikl se Říhou,“ dodal Tonar.

Zápas fotbalové Fortuna ligy - SK Slavie Praha - FC Viktoria Plzeň v Edenu 1.září.
Viktoria padla v Edenu. Popáté v řadě