Aktuálně druhý tým extraligy se v pátek od 19.00 hodin utká v Německu s tradičním soupeřem z Aue, který hraje druhou bundesligu.

„Ano, jde o tradičního soupeře. Díky dřívějšímu působení našeho trenéra je s Aue skvělá domluva a dobré vztahy. Zápasy proti Aue jsou kvalitní a opravdu nás prověří,“ řekl házenkář Talentu David Bičiště.

Česká extraliga začíná až 27. ledna, a proto plzeňští házenkáři trénují dvoufázově. „Troufám si říct, že zimní dril snáším celkem dobře. Tréninky se zaměřují na fyzickou kondici, ale hned od minulého čtvrtka jsme začali trénovat s balonem, což je dobře a velice příjemné,“ popsal Bičiště.

Přestože pravou spojku Talentu do drtivé většiny extraligových utkání nepustilo zranění levého ramene, nebránilo mu to v udržování fyzické kondice. „Zpočátku jsem měl s ramenem klidový režim, ale mohl jsem se věnovat zbytku těla. Takže jsem běhal i posiloval, aby pro mě nebyl návrat tak těžký. Když už jsem mohl zatěžovat i levou ruku, tak na řadu přišly speciální cviky na rameno,“ vysvětlil dvaadvacetiletý házenkář.

Na pár extraligových duelech nechyběl na lavičce Talentu. „To bylo ale spíš kvůli tomu, abych byl s týmem. Do zápasu jsem ještě nebyl úplně připravený. Pak jsem občas chodil do obrany, protože problémy s ramenem mně ještě neumožňovaly chodit do útoku. Až poslední zápas proti Frýdku jsem dostal větší prostor na hřišti, protože už jsem s týmem absolvoval plnou tréninkovou zátěž,“ uvedl Bičiště.

Ještě ho trochu brzdí rychlost a razance střely. „Ale to je jen o tréninku. Nejsem už však ničím limitován. Doufám, že už se proti Aue objevím i v útoku,“ přeje si David Bičiště.

Trenér Michal Tonar st. potvrdil, že Bičiště v přátelském utkání dostane na hřišti větší množství času. „Chceme pomalu zapracovat i Kubu Tonara, který se vrací po zranění,“ nastínil Tonar.

Na zítřejší zápas naváže odveta v Plzni, která je na programu příští pátek od 18.00 hodin. „Chceme se dostat do rytmu extraligových víkendových utkání. Oba zápasy nám poslouží i k vyzkoušení taktických věcí, které bychom chtěli na jaře a pak v play-off praktikovat,“ prozradil plzeňský trenér.

„Rádi bychom byli dobře připravení na zbytek základní části, kterou chceme dohrát tak, abychom zůstali v horních patrech tabulky a měli jsme dobrou pozici pro play-off,“ uzavřel Michal Tonar st.

27. ledna od 10.30 hodin v Městské hale na Slovanech čeká Talent Plzeň domácí zápas 15. kola a repríza loňského semifinále proti Robe Zubří.