Talent a Dukla se v posledních třech sezonách střetly v play-off. Dvakrát ve finále a minulou sezonu ve čtvrtfinále. Dvakrát se radovala Plzeň, Dukla vyhrála finálovou sérii před dvěma lety. Časté zápasy způsobily mezi oběma týmy rivalitu.

Talent se s Duklou utkal v srpnu. Přípravný zápas vyhrála Plzeň 30:21. „Na to nemůžeme spoléhat, protože Duklu nelze porážet na lusknutí prstu,“ říkal před startem extraligy trenér Talentu Plzeň Michal Tonar st.

Zatímco Talent v úvodním kole soutěže vyhrál, Dukla Praha podlehla Lovosicím 30:32. „Na Dukle nás nečeká nic jednoduchého. Její zápas s Lovosicemi jsem si pouštěl. Dukla udělala oproti letní přípravě zase krok dopředu. Snaží se chodit hodně rychle do protiútoku, tlačí na soupeře, každou chybu chtějí potrestat,“ uvedl na klubovém webu Tonar. K dispozici bude mít kompletní kádr s výjimkou dlouhodobě zraněného Jakuba Tonara a Davida Bičiště.

Tonar i trenér Dukly Daniel Čurda se shodli, že rivalita a přestupy hráčů mezi oběma kluby vytvořily ze vzájemných duelů derby. „Plzeň je v posledních letech vždy na špici. Nám se podařilo přerušit jejich titulovou sérii předloni, ale loni nám porážku oplatili už ve čtvrtfinále. I proto čekám tvrdé a emotivní utkání, ve kterém bychom rádi získali první domácí vítězství,“ sdělil na klubovém webu trenér Dukly Daniel Čurda.

Druhým kolem pokračuje MOL liga házené žen. DHC Plzeň hraje ve Zlíně v neděli od 18.00 hodin. Zlíňanky v prvním utkání přivezly body z Bánovců nad Bebravou. Mladý zlínský výběr je pro Plzeňanky neznámou, protože soupeřky před sezonu hodně změnily kádr.