Obhájci mistrovského titulu se v dohrávce prvního kola střetnou se Zubřím. Zápas je na programu ve středu v 18.00 hodin v Městské hale na Slovanech. Utkání vysílá ČT Sport.

Minulou sezonu Zubří nepostoupilo mezi osm nejlepších týmů bojujících o titul. Přes léto ale výrazně posílilo, a tak je pasováno mezi favority extraligy. Ze zahraničního angažmá se vrátili například Tomáš Řezníček a reprezentant Miroslav Jurka. „Posílilo čtyřmi pěti hráči a jsou to hlavně házenkáři se zkušenostmi z národního týmu nebo s reprezentací koketovali. Takže u Zubří bude největší vzestup kvality. Minulou sezonu se nedostalo do play-off, ale tuto sezonu určitě bude hrát v horních patrech tabulky,“ vidí soupeře trenér Talentu Plzeň Michal Tonar.

Podle něj jeho svěřence čeká ještě těžší zápas než domácí pohárová odveta s Haukarem (26:25). „Doufám, že přijde více lidí, protože na Haukar to byla počtem diváků hodně velká bída. Hrajeme se špičkovým mužstvem, které letos bude nahoře,“ řekl Tonar.

Zuberskou minulost má plzeňský Jakub Douda. „Když jsem tam hrál, tak se také posilovalo, ale nakonec jsme hráli o páté místo. Nakupování hráčů je super, ale když vyměníte půlku kádru, nemusí si herní systém hned sednout,“ tvrdí Douda.

Obě mužstva se utkala v srpnu na turnaji v Jičíně a Plzeň prohrála 22:23. „Z toho ale nejde nic vyvozovat, protože sestavy se točily, jejich posily hrály jen poločas. Doufám, že vyhrajeme, protože vstup do extraligy je důležitý,“ konstatoval Jakub Douda.