V první polovině úvodní třicetiminutovky Talent sice vedl 4:2, ale pak technickými chybami a nepřesnou střelbou posadil Karvinou na koně. Mezi 12. a 21. minutou Plzeň vstřelila pouze jeden gól, zatímco Slezané jich nasázeli šest (5:8). „Špatně jsme řešili některé situace, najednou to bylo 5:6 a začali jsme zmatkovat. To se ve finále nesmí stávat, protože soupeř kvalit Karviné toho umí využít,“ říkal trenér Talentu Plzeň Michal Tonar st.

Karviná svůj náskok do poločasu navýšila na rozdíl šesti branek (9:15).

Ve druhé půli sice Západočeši jednou stáhli manko na čtyři branky, ale na to Karviná navázala sérií pěti gólů. Na to už domácí zareagovat nedokázali, a tak utkání skončilo vítězstvím hostů 29:22. Karviná byla lepším týmem v ofenzivě i v defenzivě a předvedla zatím nejjednoznačnější výhru proti Plzni v této sezóně. Bylo vidět, co se stane, když se daří či nedaří Janu Stehlíkovi. Plzeňská spojka dnes nezaznamenala z několika střel ani gól, Talent netáhl na spojkách ani Jakub Tonar nebo Douda, pouze střelec osmi branek Michal Tonar snesl přísnější měřítko. Také z pivota dali Západočeši pouze gól. Naopak Karviné se dařilo vše, Zbránek zářil s devíti góly na levém křídle, pálil také Monczka nebo Brůna, úspěšností 41 % pak podpořil hostující defenzivu brankář Marjanović.

„Možná si někteří lehkovážně mysleli, že získat druhé vítězství bude jednodušší. Zradila nás koncovka. Chyby si ukážeme na videu, ale systém hry měnit nebudeme. Situace je teď jednodušší pro Karvinou, protože má mečbol a hraje doma. Nicméně série končí třetím vítězstvím. Budeme bojovat. Musíme se trpělivě a poctivě připravit na čtvrtý zápas. Hráči si musí v hlavách srovnat to, co bylo dobře a špatně. Jsme zkušený tým, a proto věřím, že utkání v Karviné nebude mít stejný průběh jako v Plzni,“ uvedl Tonar st.

Čtvrtý finálový zápas je na programu ve středu od 17.00 hodin v Karviné a přímým přenosem ho vysílá ČT Sport.

Talent Plzeň⋌22

Baník Karviná⋌29

Poločas: 9:15. Vyloučení: 1:5. ŽK: 3:2. Sedmimetrové hody: 1/1:1/0. Stav série: 1:2.

Sestava a branky Talentu: Šmíd 1, Herajt – Douda 1, Chmelík 2, Ivančev 4, Stehlík, Šafránek, Šindelář 1, Šíra, J. Tonar 1, M. Tonar 8/1, Vinkelhöfer 4.