Talent deklasoval nováčka z Nového Veselí 36:19 a vede tabulku

Plzeň – Jednoznačnou záležitostí byla středeční předehrávka 5. kola extraligy házené mezi domácím Talentem Plzeň a nováčkem soutěže z Nového Veselí.

28.9.2016

Talent Plzeň - Nové Veselí 36:19Foto: DENÍK/Milan Říský

Hosté vstřelili první branku až v 11. minutě, do té doby jejich pokusy likvidoval skvělý Jan Štochl. Deset minut před koncem poločasu nováček stáhl nepříznivý stav na dvoubrankové manko, jenže na konci poločasu svítilo na tabuli skóre 17:10 pro Plzeň.

Po přestávce vystřídal Štochla v brance Karel Šmíd. Ve druhé půlce náskok Talentu postupně narůstal
a trenér domácích Martin Šetlík nechal zahrát málo vytěžované hráče. Na hřiště se dostali Ondřej Šafránek, Luka Stojanović nebo Eduard Wildt, který nastupuje za béčko Talentu. Stojanović a Wildt se prosadili i gólově. Brankostroj Plzně se po 60 minutách zastavil na čísle 36. Hosté dali pouze 19 branek.

„Náš výkon byl lepší než
v sobotu v Zubří. Myslím si, že kdybychom hráli s takovou agresivitou v obraně v Zubří, tak jsme se tam nemuseli trápit a mohli jsme nějaké body urvat. Jsem rád, že k zápasu proti Novému Veselí kluci přistoupili tak, jak měli, že soupeře nepodcenili," řekl trenér Talentu Martin Šetlík.

Podle něj i přes velký brankový rozdíl soupeř ukázal kvalitu. „Hrají za něj devatenáctiletí kluci, kteří jsou dobře fyzicky vybavení, ale chybí jim zkušenost. Samozřejmě rozdíl mezi extraligou a první ligou je veliký, takže až se v extralize trochu oťukají, půjdou v tabulce nahoru," tvrdil Šetlík.

Po zápase si pochvaloval, že mohl zátěž rozložit na více hráčů, protože středeční zápas byl pro Talent třetí v sedmi dnech a další jsou za dveřmi. „V pátek hrajeme český pohár v Lounech a víkend budeme mít konečně volno. Pak zase hrajeme ve středu a o víkendu," uvedl Šetlík.

Talent Plzeň - Nové Veselí 36:19

Poločas: 17:10. Sedmičky: 3/3:3/2. Vyloučení: 3:3. ŽK: 2:2. Diváci: 570.

Sestava Plzně: Štochl, Šmíd – Fořt, Wildt 1, Jonáš 4, Šafránek, Ivančev 1, J. Tonar 5/3, Vinkelhöfer 3, M. Tonar 7, Poloz 8, Mitić 4, Šindelář 2, Stojanović 1, Šíra.

Autor: Martin Švec