Házenkáři Plzně mají v paměti porážku od Jičína na prázdninovém turnaji právě na východě Čech. „Na turnaj jsme jeli z kondiční přípravy, takže jsme byli trochu zatavení, což je v přípravě asi normální,“ říkal trenér Talentu Plzeň Michal Tonar st.

Kouč tvrdí, že hráči teď budou rozehranější, což se projeví na jejich výkonu. „Nicméně Jičín porazil mistrovskou Karvinou, která momentálně vede ligu, takže mužstvo má svoji kvalitu. V Jičíně bývá bouřlivá až nenávistná atmosféra, která asi bude z hlediště sálat na hřiště. Hráčům se tam proto hraje dost špatně,“ tvrdil Tonar st.

Plzeňský lodivod věří, že jeho svěřenci podají lepší výkon než v úterý doma proti Lovosicím, přestože vyhráli 32:28. „Doufám, že se v Jičíně zlepšíme ve všem. Pokud bychom tam předvedli stejný výkon jako proti Lovosicím, tak by to byla katastrofa,“ je přesvědčen trenér Talentu.

Přesto věří, že hráči venku prodlouží sérii sběru bodů z ze hřišť soupeřů. „Doma jsou kluci možná zakřiknutí. Ale nechceme se na to vymlouvat, protože v kádru máme hodně zkušených hráčů. Kluci mají za sebou těžké mezinárodní zápasy, například letos proti Constantě, proti níž jsme odehráli výborný zápas, i když se prohrálo. Na takových výkonech bychom měli postavit hru a posouvat se dopředu. Domácí zápasy s Brnem a Lovosicemi mě spíš zklamaly než uklidnily. Utkání v Jičíně musí být lepší, abychom vůbec mohli pomýšlet na úspěch,“ dodal Tonar st.

Jak by charakterizoval soupeře? „Jičín hraje dost agresivně v obraně. Docela to brousí, někdy až za hranou fair-play. Je otázka, kolik jim toho rozhodčí dovolí,“ konstatoval trenér.

Kouč věří, že do hry už zasáhne uzdravený Petr Vinkelhöfer, kterého v týdnu trápila chřipka. „Nebude to asi o tom, že odehraje 60 minut, ale pár minut snad zvládne. Myslím si, že proti Lovosicím bylo v obraně hodně poznat, že chyběl,“ uzavřel Michal Tonar st.