Svěřenci trenéra Martina Šetlíka přivítají od 18 hodin v Městské sportovní hale Hranice.

Oba týmy budou v sobotním duelu spoléhat hlavně na své brankářské opory. Proti sobě se postaví dva čtyřicátníci – domácí Radek Motlík a hranický Josef Kučerka.

„Dobře se známe ze společného působení ve Francii a občas si před vzájemným zápasem i po něm napíšeme nějakou esemesku," uvedl plzeňský gólman Radek Motlík.

Oběma týmům půjde o hodně. Šesté Hranice potřebují každý bod, aby se udržely v elitní šestce, která si to v nadstavbě rozdá o medaile. „My zase budeme mít v případě vítězství tu šestku jistou, bez ohledu na další zápasy," vypočítává Motlík.

Plzeň by se taky ráda rehabilitovala z nešťastné prohry z minulého kola, kdy si ze Zubří odvezla těsnou porážku 20:21. „Mrzí mě to doteď. Skoro celý zápas jsme vedli, ale nakonec jsme nebrali ani bod. Také proto musíme Hranice porazit," říká Motlík.

„Za druhý poločas jsme v Zubří dali jenom šest branek, takže je jasné, kde musíme přidat. Na takhle málo branek se nedá vyhrávat," uvědomuje si brankářská jednička plzeňského Talentu.

V posledních domácích zápasech proti Karviné a Dukle hnala Plzeň kupředu zaplněná hala. „Za to patří našim fanouškům velikánský dík a přál bych si, aby byla znovu tak skvělá atmosféra. Doufám, že v sobotu kluky v brance podržím," dodal Motlík.