Talent ztratil oba zápasy na hřišti Karviné (24:30 a 31:32) a otáčet sérii bude pro Západočechy mimořádně obtížné. „Ale ne neřešitelné. Věřím, že před výborným domácím publikem uděláme vše pro to, abychom se do Karviné ještě vrátili,“ doufal trenér Talentu Plzeň Michal Tonar st.

Příslibem do domácí odvety je to, že se ve druhém utkání Talentu povedlo eliminovat silnou zbraň Karviné spočívající ve hře na dva pivoty. Kromě ubránění této karvinské speciality našla Plzeň zřejmě recept i na skvělého gólmana Marjanoviče. „Obě mužstva pracují s videem, takže by bylo smutné, kdybychom se nedokázali připravit na styl soupeřových brankářů. Ale to platí i opačným směrem. Víme, jak karvinští gólmani reagují, oni to zase vědí o našich. Ve druhém duelu se ke Karviné přiklonilo štěstí, které se doma může přiklonit zase k nám. Může to vypadat obráceně, takže rozhodně nic nebalíme,“ burcoval Tonar.

V Karviné jsou z vedení 2:0 nadšení. „Je to nádherný vstup do série, jsme fakt šťastni, ale víme, že nám pořád ještě chybí zvládnout ten poslední krok, a v Plzni nás určitě bude čekat peklo. Na to jsme připravení,“ řekl trenér Karviné Marek Michalisko.

„Bude to ještě bitva, Plzeň ukázala svou sílu. Její vysunutá obrana 1-5 nám dělá problémy a nemůžeme pořádně střílet z hranice devítky. I proto spíš spoléháme na hru pivotů a dohrávání do křídel. Klasický střelec z dálky nám chybí, v tom má soupeř výhodu,“ uznal Michalisko.

Třetí finálový zápas házenkářského play-off extraligy se hraje v sobotu od 11.00 hodin v Městské hale Lokomotiva. Případný čtvrtý duel by byl na programu o den později v 17.00 hodin opět v Plzni.

Vstupenky na sobotní zápas jsou již v předprodeji (na prodejnách M.A.T. v Lochotínské a v Zábělské ulici). Vstupenky na případné čtvrté utkání budou k dispozici přímo v hale na Slovanech. Ceny vstupenek jsou 100 korun (dospělí) a 60 korun (důchodci a děti).