Otázka, jaké místo si na své konto připíší házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň v extraligovém ročníku 2012/13, je před posledním kolem stále otevřená.

Západočeši totiž v sobotním domácím duelu pouze remizovali se Zubřím 30:30, oba celky mají nyní na svém kontě 31 bodů a boj o konečné páté místo zůstává otevřený.

Lepší vzájemnou bilanci má nyní ovšem Zubří a v případě rovnosti bodů bude páté místo jeho. Moravané v posledním kole přivítají Hranice a Plzeň hraje v Jičíně.

Sobotní duel rozehrálo lépe Zubří. Brzy se dostalo do vedení 4:0 a ve 22. minutě už mělo náskok 14:8.  Plzeň ale nic nevzdávala a Loskot těsně před koncem poločasu snižoval na 15:18.

Druhá půle už byla z pohledu Talentu vydařenější. Ve 40. minutě srovnal na 23:23 Horký a ve 46. minutě se domácí dostali gólem Vinkelhöfera poprvé do vedení – 25:24.

To už vystřídal zkušeného Motlíka v plzeňské brance Misař a své umění dokazoval v závěrečné pětiminutovce. Za stavu 30:29 pro jeho tým zlikvidoval dvě sedmičky soupeře a parádními zákroky držel akcie Talentu vysoko.

Minutu před koncem už byl ale na střelu Václava krátký a domácí v závěrečném tlaku skórovat nepovedlo. Plzeň nedokázala v azylu haly Slavie vyhrát ani na pátý pokus a připsala si celkově čtvrtou remízu v nadstavbě.

„Začali jsme špatně, ale věřil jsem, že se dostaneme zpátky do utkání. Ve druhém poločase jsme Zubří přehrávali a nakonec jsme byli blízko vítězství. Opět jsme ale v klíčové fázi nedokázali soupeři odskočit na větší rozdíl, a přišli tak o výhru. Velmi dobře dnes zachytal gólman Misař," uvedl trenér Plzně Martin Šetlík

Plzeň – Zubří 30:30 (15:18). Rozhodčí: Opava, Válek. Vyloučení: 7:6. Sedmimetrové hody: 6/6:10/8. Diváci: 120.

Sestava a branky Plzně: Motlík, Misař – Fořt 1, J. Klaus, Linhart 3, Blecha, A. Strýc 3, Petrovský 3, Vinkelhöfer 8/6, M. Tonar 2, Pohlmann 1, Loskot 3, Horký 3, Šindelář 3.

Sestava a branky Zubří: Orság, Janků – Šlachta 1, Douda 2, Horut 1, Randýsek 3, Šustáček, Bechný 10/8, Večeřa, Václav 5, Přikryl, Dědek 4, Mičkal 1, Trifunovič 3.

Ostatní výsledky 9. kola extraligy: Dukla Praha – Jičín 30:28, Hranice – Lovosice 29:22.

1. Jičín ⋌29 18 5  6 750:676 41

2. Dukla Praha ⋌29 17 3  9 750:677 37

3. Hranice ⋌29 17 2 10 800:752 36

4. Lovosice ⋌29 14 7  8 762:725 35

5. Plzeň ⋌29 13 5 11 768:729 31

6. Zubří ⋌29 14 3 12 772:766 31