Karviná v roce 2018 ovládla finálovou sérii s Talentem 3:1 na zápasy, ale o rok později se z mistrovského titulu radovala Plzeň 3:2 na zápasy. V obou případech ke korunovaci mistra došlo v Plzni. Současný trenér Talentu Petr Štochl u toho byl jako asistent kouče Michala Tonara. Nynější lodivod Karviné Michal Brůna si obě série pamatuje jako hráč.

Tuto sezonu se znovu Talent a Karviná střetnou o zlato. První zápas finále se hraje v neděli od 20.20 hodin v přímém přenosu ČT Sport v Karviné. Poprvé od loňského října se extraliga házené bude hrát před diváky. Podle klubového webu Baníku Karviné se do haly dostanou permanentkáři za předpokladu, že splní přísné hygienické a zdravotní podmínky.

„Semifinálové zápasy s Duklou byly vyhecované, protože obě mužstva jsou hráčsky a trenérsky propojená, takže v týmu Dukly máme spoustu kamarádů. S Karvinou to ale bude jiný emoční náboj než semifinále s Duklou,“ předpokládá trenér Talentu Petr Štochl.

To karvinský křídelník Ondřej Skalický poprvé zažije finálovou atmosféru. „Už se těším. Soupeře do finále si už nevybíráte, ale jsem radši, že vyšla Plzeň, protože si myslím, že na ni umíme zahrát. Dukla je nevyzpytatelnější. Plzni dělá hru hlavně zkušený Škvařil, na něj si musíme dát pozor. Má dobrou kličku, přesně střílí, dokáže uvolnit spoluhráče,“ tvrdil klubovému webu Skalický.