Od 18 hodin proti sobě nastoupí domácí úřadující mistr a současný lídr tabulky nejvyšší domácí soutěže.

Zatímco Zubří už v tomto roce odehrálo dva duely, Západočeši mají na svém kontě pouze jeden. V minulém kole totiž měli vzhledem k lichému počtu týmů v soutěži volno.

„Já doufám, že se na nás ta pauza negativně nepodepíše. Možná nám na druhou stranu i přišla vhod, protože jsme se potýkali se zraněními a nemocemi. Netrénovali Kust, Pohlmann ani Linhart. Ti už jsou v pořádku, ale teď zase onemocněl Horký a jeho start v Zubří je nejistý. Jinak bychom měli být kompletní," říká trenér plzeňského celku Martin Šetlík.

V prvním zápase těchto týmů byli doma úspěšnější Plzeňané a svého soka porazili 27:21. Zubří je ovšem známé svým bouřlivým prostředím a Talent v odvetě nečeká nic lehkého. „Navíc se jim vrátili do sestavy někteří zranění hráči jako Večeřa a možná bude hrát také Šustáček. K tomu posílili, hlavně v podobě příchodu Černohorce Trifunoviče," podotýká Šetlík.

Zubří ovšem v zimní pauze přišlo o nejlepšího střelce celé extraligy Miroslava Jurku, který přestoupil do slovenského Hlohovce. V tomto ohledu jsou na tom dnešní soupeři podobně, Plzeň se zase musela vyrovnat s odchodem špílmachra Romana Bečváře do německého Rostocku.

Plzeň bude hájit vedoucí pozici, ale bodovat potřebuje také osmé Zubří. „Určitě budou chtít pořád bojovat o první šestku, které bude v nadstavbě hrát o medaile. Očekávám velice těžké a vypjaté utkání, ale pokud zopakujeme náš výkon z Kopřivnice, tak bychom měli uspět," připomněl trenér Talentu Martin Šetlík vysoké vítězství svého týmu v poměru 38:26.