„Takhle jednoduché jsme to úplně nečekali. Na čtvrtfinálovou sérii se nám docela sešla forma. Takže nám zápasy s Lovosicemi sedly. Přejeme si, abychom formu udrželi i do dalších utkání play-off,“ říká křídelník Talentu Ondřej Šafránek.

V semifinále se Talent střetne s Jičínem. Druhou dvojici tvoří Karviná a Dukla Praha.

Byl v sérii nějaký moment, kdy vám bylo „horko“? Třeba když ve druhém utkání Lovosice snížily z 3:9 na 7:9?

Jestli to byl nějaký moment, tak určitě tento. Jinak upřímně musím říct, že nějaké ohrožení výsledku tam nebylo. Vždycky jsme Lovosicím od začátku zápasu odskočili a soupeř pouze dotahoval.

Co bylo klíčové, že jste sérii zvládli skvělým způsobem?

Myslím si, že naše mužstvo je zkušenější, máme širší kádr a k tomu jsme házenkářsky na tom byli lépe než Lovosice. Takže to bylo nejdůležitější a rozhodlo sérii.

Kvůli reprezentační přestávce se hraje semifinále až za skoro tři týdny. Jak se díváte na to, že budete stát takhle dlouho?

Vzhledem k tomu, že máme formu, tak nás to trošku mrzí. Ale podmínky mají všichni stejné. Takhle je to nastavené a s tím se nedá nic dělat.

V semifinále vás čeká Jičín, kde jste v sezoně dvakrát prohráli (jednou v Českém poháru, pozn. autora). Co byste k soupeři řekl?

My jsme tam jeli v době, kdy jsme byli v totální krizi. Domácí utkání jsme pak s nimi ale zvládli dobře. Takže doufám, že navážeme na ten domácí zápas. Každopádně nás v Jičíně nečeká nic lehkého.

Nečekali jste spíš, že na vás vyjde Dukla? Šestý Jičín možná překvapivě vyřadil třetí Kopřivnici.

Pokud by mi někdo před čtvrtfinále řekl, že postoupí Jičín, tak by mě to asi překvapilo. Jičín vyhrál jeden zápas v Kopřivnici a doma si to už pohlídal. Je vidět, že jsou zkušení a že měli v kádru zkušenější házenkáře než Kopřivnice.

Co myslíte, že by na Jičín mohlo platit?

Jde o komplexní tým bez velké slabiny. Myslím si, že budeme muset předvést lepší individuální i týmový výkon. Podle mě jsme házenkářsky lepší. Půjde o to, kdo se lépe zkoncentruje na to, aby podal lepší výkon, protože my ani Jičín nemáme moc slabin. Myslím si, že budeme i spoléhat na to, že máme širší kádr. Tuto sezonu máme unikátní šířku kádru, což v sérii s Jičínem bude také plusový bod pro nás. Každopádně musíme předvést lepší týmový výkon než soupeř.