Eliminační turnaj ve vyprodané Městské hale na Slovanech po pěti předzápasech zahájil v superfightu plzeňský borec Jiří Štádler. Mladoboleslavského Jana Šámala porazil, ale až v extra kole.

„Musím uznat kvality soupeře, byl vynikající. A když přišlo extra kolo, tak jsem si řekl, že tam nechám všechno a naštěstí to vyšlo,“ těší vítěze, Jiřího Štádlera.

V eliminační pyramidě -72,6 kg se představil Jan Fendrich z klubu Iron Fighters Rádlo. Nejprve si poradil s Petrem Dvořákem z Hanumanu Praha a ve finále zdolal brněnského Martina Kališe. Stal se tak prvním postupujícím borcem do listopadového finále.

„Cesta za vítězstvím byla hodně těžká, po tom, co se mi roztrhlo obočí, jsem ani nedoufal, že budu moci ve finále pokračovat. Šlo už jen o jednu dvě kombinace. Naštěstí jsem soupeře trefil na bradu a zápas ukončil,“ říká vítěz Jan Fendrich.

V pyramidě -86 kg vlétl do ringu plzeňskému publiku dobře známý, loňský finalista Souboje Titánů, Filip Sýkora. Pražský borec si nejdříve v těžkém souboji poradil s kladenským Janem Homolkou a ve finále zdolal i Alexandra Petruse z Klatov.

„Já mám vždy horší první zápas, asi než se rozhejbu. První střet byl pro mě mnohem těžší. Tím samozřejmě nechci snižovat Petrusovy kvality. Saša se na soupeře vždy hodně tlačí, je to takový rváč, a když proti mně takový soupeř stojí, tak většinou vyhraji,“ říká s úsměvem Filip Sýkora.

V super fightech se představili ještě další dva plzeňští borci. Jan Tůma nestačil na Bělorusa Zaniewskiho a Pavel Plešinec, který vyhrál svůj první zápas v životě. Hned v prvním kole vyprovodil z ringu tvrdým úderem na bradu rakouského bojovníka Elvedina Zuluma.

„Takhle rychlý průběh jsem opravdu nečekal,“ přiznal po střetu Plešinec.

Spokojeností zářil i organizační ředitel Souboje Titánů Marek Kaigl: „Lehké váhy splnily očekávání, zápasy byly rychlé, dravé, dynamické a pro diváky velmi atraktivní. I v těžší váze se pyramida vyvinula podle očekávání. Jsem rád, že Filip Sýkora je ve finále a že ho opět uvidíme v Plzni.“