Při sobotním 42. ročníku mezinárodního turnaje v PlzniDoudlevcích si v konkurenci šesti českých a čtyř německých týmů vybojovala prvenství dvojice Kebsch, Schröder a obhájila tak svůj loňský triumf. První pořadatelská sestava Hynek Štěrba s Ondřejem Kydlíčkem „brala“ stříbro.

Třetí pár letošního domácího šampionátu vyhrál svoji skupinu i přes těsnou prohru 0:1 s Niederlautensteinem. Tímto výsledkem nejvíce zklamal své spoluhráče z druhého celku Startu Jana Bohatého a Josefa Reindla, kteří tak skončili ve skupině až třetí. „Jakákoli naše výhra by jim zajistila postup do semifinále,“ litoval Štěrba.

Jan Bohatý s Reindlem pak podlehli v soboji o pátou pozici Nordhausenu, i tak si ale vylepšili loňské umístění.

„Tahle dvojice se zlepšila, je znát, že jsou vyhranější,“ uvedl na adresu Plzeňanů jeden z organizátorů turnaje Václav Bohatý.

Kydlíček se Štěrbou v semifinále snadno zdolali Chrastavu, ve finále se ale museli sklonit před nakonec neporaženými Kebschem a Schröderem z Ehrenbergu.

Skóre zápasu sice bleskově po sedmi vteřinách otevřel domácí pár, pak ale nedal penaltu a německá dvojice skóre rychle otočila.

„Druhým místem kluci určitě ostudu neudělali, Ehrenberg představuje výbornou kvalitu. Finále bylo i trochu o štěstí,“ hodnotil V. Bohatý.

Desátou příčku obsadila kombinovaná plzeňsko německá sestava Lukáš Bohatý Oliver Guntrum.