Městská hala v Plzni na Slovanech bude od pátku do neděle hostit elitu českého aerobiku – více než devět stovek (!) závodníků bude napříč všemi věkovými kategoriemi bojovat o tituly při mistrovství České republiky v aerobiku, fittness týmech a kategorii Aerobic Team Show. Mistrovství ČR pořádá Aerobik klub LADY Plzeň pod patronací Českého svazu aerobiku.
Program otevřou v pátek od 14.00 základní kola žen v kategorie kadet (11 – 13 let) a junior (14-16 let).

V sobotu proběhnou semifinálová kola sportovního aerobiku a fitness týmů, v 18.00 je na programu prvního finále – kategorie Aerobic Team Show. Mistrovství České republiky pak vyvrcholí nedělními finálovými boji před kamerami České televize.

Plzeňský kraj budou na šampionátu reprezentovat dva plzeňské oddíly – kromě pořádajícího Aerobik klub LADY Plzeň ještě Studio JaA. „I přes velkou zodpovědnost a velké nároky na organizaci jsme rádi, že se šampionát bude konat v Plzni. Doufám, že se nám vše povede na jedničku a závodníci, trenéři a diváci se v Plzni budou cítit dobře,“ říká ředitelka šampionátu Eva Fajfrlíková (na snímku) z pořádajícího klubu. „Aerobik je nádherný a velmi náročný sport a rádi bychom jej touto cestou divákům přiblížili,“ dodává Eva Fajfrlíková.

Lístek na každý den stojí 100 korun, mládež do patnácti let má vstup zdarma. Aerobik klub LADY Plzeň vysílá do bojů šest závodníků – medailové ambice má především Eliška Fajfrlíková, která startuje v barvách tria triu FCBHŠ Praha, jež získalo na jaře stříbro na mistrovství Evropy. Dalším plzeňským želízkem v ohni je v kategorii kadetů Vojtěch Vrabec, bronzový z ME.

Plzeňské mistrovství je pro reprezentanty generálkou před blížícím se mistrovstvím světa, které se uskuteční 16. až 20. října v nizozemském Leidenu.

Nejenom síla svalů, ale především skvělá souhra celé posádky včetně Plzeňana Jaroslava Maliny ml. (na snímku) přivedla českou dračí loď k zisku tří medailí na mistrovství světa.
Plzeňský kanoista dovezl dračí medaile