Půldruhé stovky otužilců z České republiky i ze zahraničí bojovalo ve druhém ročníku závodu Brodský rampouch v Červeném Kostelci.

Při dalším dílu seriálu Českého poháru v zimním plavání se na rybníku Brodský neztratila ani osmičlenná výprava plavců Klubu sportovních otužilců Plzeň.

Účastníkům závodu, který pořádali Metujští tygři z klubu Výtahy Náchod, nebylo co závidět.

Zima se kvapem blíží, výrazně se v posledních týdnech ochlazuje. Na rybníku Brodský, kde teplota vody klesla na 7,5 stupňů, se k tomu přidal i vytrvalý déšť.

Ani trochu však nevadil talentované plavkyni Veronice Šůchové.

Sedmnáctiletá studentka druhého ročníku Střední zdravotnické školy v Plzni si mezi ženami na trati 500 metrů doplavala pro stříbro v čase 10:35,3 minuty.

Na trati 250 metrů zůstala Martina Frýbertová jen těsně pod stupni vítězů, když skončila čtvrtá (6:44). Výborně si vedla i Vlaďka Bauerová na pátém místě (6:59).

Mezi muži vybojoval na stejné trati Jan Murin třinácté místo (8:10) a náčelník KSO Plzeň Pavel Vituj dvacátou příčku (11:56).

Trať 750 metrů absolvovala v chladné vodě Eva Krupičková časem 21:17 brala desáté místo.

Na stejné trati pak vybojoval dvanáctou příčku Petr Vaniš za 18:49.

Na nejtěžší kilometrovou trať se vydal Jan Šůcha zvaný Šůchin. V cíli byl desátý v čase 18:11 minuty.

Po skončení závodu ocenil výkony svých kolegů.

„Všem borcům patří velký obdiv a poděkování, že i v tak nepříznivém počasí do vody vůbec vlezli, natož závodili,“ prohlásil v cíli osmatřicetiletý otužilec KSO Plzeň, který se v nové sezoně zúčastnil zatím všech závodů Českého poháru v zimním plavání.