V pátek v Lounech i v sobotu v Plzni by měl být jezdec belgické stáje Fidea jedním z velkých favoritů. Hvězdou závodů. Spolu ještě s týmovým kolegou Petrem Dlaskem.

„Já se hlavně těším, že si po letech, kdy jsem v Česku startoval pouze na mistrovství republiky, zazávodím zase na domácích tratích. Že se ukážu svým příznivcům,“ těší se.

„Do Loun ani do Plzně to není ze Stříbra daleko,“ poznamenává stříbrský rodák, který ale většinu roku žije v belgickém Kalmthoutu.

„Koná se tu jeden z podniků Světového poháru. Lidé tu cyklokrosem doslova žijí a i já tu našel ideální podmínky na přípravu,“ vysvětluje Štybar.

Za sebou má letní starty na silničních etapových závodech v Číně a ve Španělsku. Ale také třínedělní kemp ve vysokohorském prostředí švýcarského St. Moritz.

„Tady to mám hodně rád, i když tentokrát nám příliš nevyšlo počasí,“ říká dvojnásobný mistr světa jezdců do 23 let.

Dvaadvacet mu bude sice až v prosinci, ale v této sezoně už Štybar postupuje do kategorie Elite.

„Rozhodující je ročník narození. Ale nebude to pro mě úplně nové, protože s těmi nejlepšími jsem závodil už předtím,“ avizuje reprezentat.

Sezonu otevřel Štybar dvěma čtvrtými místy na závodech v Belgii. „Cením si zvlášť umístění z Neerpeltu, kde se schází vždy hodně kvalitní konkurence,“ říká.

Chystá se na boje ve Světovém poháru i v sérii Superprestige. „A samozřejmě na mistrovství světa. To se jede v lednu příštího roku v Trevisu a já tam mohu jen překvapit,“ tvrdí Štybar.

A co očekává od domácích startů. „Že někdo z týmu Fidea vyhraje,“ říká s úsměvem.

Velká cena A–keramika
Plzeň, sobota 29. září
2. závod Toi Toi Cupu
Areál u sv. Jiří v Doubravce
Program závodů:
11.00: žáci, žákyně a kadetky
11.30: ženy a kadeti
12.30: junioři
14.00: hlavní závod mužů