Po druhém místě na domácím půdě v Táboře v sobotu skončil v belgickém Koksijde třetí za vítězným Erwinem Verveckenem z Belgie a jeho krajanem Svenem Nijsem. Do čela průběžného pořadí se posunul Nijs, Štybar je druhý.

Na startu čtvrtého dílu Světového poháru chyběl kvůli zranění dosud vedoucí jezdec průběžného pořadí Niels Albert, ale jeho krajané přesto závodu dominovali.

Mezi Belgičany se dokázal vklínit pouze Štybar, letošní vicemistr světa z Trevisa. Tomu minulý závod v Pijnackeru v Nizozemsku nevyšel, ale následná příprava na Mallorce se mu vyplatila.

Po třetím místě proto cítil obrovskou úlevu a uspokojení. „Vůbec jsem nečekal, že bych dneska mohl být na stupních vítězů. Tenhle závod na písku nepatří mezi mé oblíbené, ale dlouho jsem na tom pracoval a vyšlo to,“ řekl po závodě Štybar.

Českým jezdcům se na písčité trati v Koksijde v posledních letech všeobecně nedařilo, ale v sobotu se dokázali prosadit i další.

Po startu byli ve vedoucí osmičlenné skupině hned čtyři, vedle Štybara ještě Radomír Šimůnek, Martin Bína a Petr Dlask. Dlask nakonec dojel devátý a Šimůnek dvanáctý.

V závěrečném kole se z vedoucí skupiny pokoušel uniknout Nijs. Neuspěl a do cílové rovinky vjel jen s malým, asi pětimetrovým náskokem. Za ním se držel šestatřicetiletý Vervecken. V posledních metrech se před Nijse dostal a v cíli zvedl ruce na oslavu již svého šestého triumfu v Koksijde.

Třetí Štybar prozradil, že mu k úspěchu pomohl trénink na trati právě s týmovým kolegou Verveckenem. „Ukázal mi jak a kde jet. Byl skvělým učitelem. Hlavně, abych teď stejně pokračoval,“ přál si rodák ze Stříbra.