Týden po triumfu v belgickém Koksijde vyhrál český cyklokrosař i další díl Světového poháru tentokrát v Igorre ve Španělsku.

Triumfem na rozbahněné trati tak rodák ze Stříbra potvrdil, že je ve skvělé formě.

V Igorre se totiž jezdec belgické stáje Telenet Fidea prosadil na stupně vítězů vůbec poprvé v kariéře a ani v Koksijde předtím nikdy nevyhrál.

„Kdybych měl před sezonou zaškrtnout závody, o kterých si myslím, že v nich určitě neuspěju, tak to budou tyhle dva,“ říkal po nedělním vítězství Štybar. „V Koksijde písek, to je typická trať pro domácí Belgičany. V Igorre zase bahno a běhání, ale já oba závody vyhrál,“ doplnil spokojeně vicemistr světa a jeden z favoritů nadcházejícího boje o světový trůn. Ten už za osm týdnů vypukne v Táboře.

V Igorre vládla znovu silná trojka – Štybar, Nijs a Albert. V čele a pospolu vjeli ještě do posledního kola. Pak Štybar nastoupil, Nijs chyboval a český reprezentant už jistě směřoval za vítězstvím.

„Ten útok jsem nijak neplánoval. Na první pozici jsem si chtěl jet své tempo. Jenže Nijs s Albertem se tam zamotali s jezdcem o kolo zpět,“ popisoval Štybar na svých webových stránkách klíčový moment. „I tak byla má výhra spravedlivá,“ zdůrazňoval. „Jelo se mi dobře a nohy jsem měl silné. Teď vím, že uspět mohu kdekoliv.“

Přitom před závodem se necítil nejlíp. „Po pátečním tréninku jsem byl téměř k.o. K tomu v sobotu brzký letecký přesun z Valencie do Bilbaa. Ale po startu ze mě vše spadlo,“ vyprávěl Štybar, který v pátek oslaví čtyřiadvacáté narozeniny.