Po 204,7 kilometrech zvítězil Belgičan Tim Wellens před Kanaďanem Michaelem Woodsem, v čele průběžného pořadí zůstal Slovinec Primož Roglič.

„Snad pošetřím nějaké síly, abych byl do závěrečných etap co nejčerstvější,“ plánoval cyklista ze Stříbra při pondělním dni volna v rozhovoru pro Deník.

A povedlo se, včera jel dlouho v úniku a ve sjezdu do cílového města Ourense se dokonce pokusil zaútočit, ale byl dostižen.

Český cyklista Zdeněk Štybar na trati letošní Vuelty, která má v neděli cíl v Madridu.
Štybar z Vuelty: Zpočátku jsem se hodně trápil

„Triumf byl tak blízko,“ napsal pak 34letý závodník na svém facebookovém profilu. Ale i s medailovým pódiem mohl být Zdeněk Štybar spokojený.

Bývalý cyklokrosový šampion si připsal nejlepší výsledek na Grand Tour od roku 2015, kdy vyhrál etapu na Tour de France.

Na Vueltě se Zdeněk Štybar radoval z etapového triumfu v Maireně v roce 2013 a loni byl třetí v Toledu. Letos, při páté účasti na španělském závodě, dosáhl dalšího výrazného úspěchu. Vuelta končí v neděli v Madridu. (zs)