Cyklokrosová star Zdeněk Štybar, ověnčený čtyřmi tituly mistra světa, se při zítřejší Grand Prix Škoda objeví jen mezi diváky.

„Dřív bych z toho byl asi nervózní, ale teď nemám pocit, že by mně něco utíkalo," přiznává Štybar.

V této sezoně se totiž zcela upnul k závodům na silnici. V dresu stáje Omega Pharma Quickstep slavil dvě vítězství a zvládl i premiéru na španělské Vueltě. „Bylo toho skutečně hodně. Kolo mi zatím vůbec neschází," prozradil sympaťák ze Stříbra.

Takže si stále ještě užíváte dovolené?
O dovolené mám jiné představy. Zatím jsem si plnil hllavně povinnosti. Domů jsem zrovna dorazil z Bratislavy, kde jsem byl na setkání se sponzory. Na dovolenou odjedu až příští týden.

O startu v Plzni, kde jste měl vždy obrovskou diváckou podporu a užil si i vítězství, jste tedy vůbec neuvažoval?
To ani nešlo. Abych mohl závodit, tak bych musel mít natrénováno. Zatím jsem ale cyklistikou přesycen. Na kole se začnu vozit znovu až v polovině listopadu a pořád platí, že do cyklokrosových závodů chci naskočit někdy na přelomu roku. Tak, abych byl ve formě druhý lednový víkend, kdy se u nás ve Stříbře koná mistrovství republiky.

Půjdete se na závod v Doubravce podívat osobně?
Na devadesát procent ano. Odradit by mě mohlo snad jen hodně špatné počasí. Kdyby třeba padaly trakaře, nebo tak něco (smích).

Kdo podle vás Grand Prix Škoda vyhraje?
V úvodu sezony se daří Pauwelsovi, ale výborně se ukazuje i lišák Nijs. Terén je lehce rozmáčený, bude to klouzat, což mu rozhodně nahrává.

A který z českých reprezentantů by se mohl do boje o prvenství zamíchat?
Uvidíme, jak si povede Radek Šimůnek. Ono už umístění v první desítce by bylo skvělé a být v pěti by byl supervýsledek.