Hned večer se ještě zúčastnil v pražském hotelu Hilton slavnostního vyhlášení ankety Sportovec roku a potom se už začal těšit, jak v rodném Stříbře oslaví Štědrý den.

„Obojí si chci užít,“ řekl po návratu domů mistr světa.

Členství v desítce nejlepších českých sportovců roku 2010 si cení. „Cyklisté se do top ten nedostávají každý rok, a mně se to povedlo. Navzdory tomu, že skvělou sezonu měl také Roman Kreuziger nebo biker Jaroslav Kulhavý,“ prohlásil Štybar.

Tím však výčet příjemností pro pětadvacetiletého cyklokrosaře končí. Po famózním rozjezdu, kdy vyhrál sedm závodů v řadě, ho nyní sráží problémy s kolenem. Sezona graduje a Štybar místo sbírání vavřínů může jen trénovat. Navíc se zkomplikoval jeho už ohlášený přestup z týmu Telenet Fidea do Quick Stepu.

„Tím se nyní nechci zabývat. Budou přece Vánoce,“ bránil se Štybar. „Zatím jsem ještě nenasál tu správnou náladu, ale to rychle doženu.“

Ježíškovi ale prý stihl napsat. „Přál bych si hlavně zdraví,“ uvedl Štybar. „Ale Vánoce, to je pro mě hlavně o tom, že můžu být se svými blízkými. A těším se i na dobroty od mamky,“ doplnil závodník. Sváteční idylka však pro něj rychle skončí. „Už 25. prosince jedu do Belgie. Trénink nepočká,“ zdůraznil.