Od roku 2015 kdy na středověkém náměstí Piazza del Campo v Sieně slavil vítězství, neskončil v tomto závodě hůře než sedmý.

2016 – 2. místo.

2017 – 5. místo.

2018 – 7. místo.

2019 – 4. místo.

A letos, v úvodním závodě po restartu cyklistické World Tour, dojel Štybar šestý.

„Je hezké, že jsem skončil znovu v první desítce, ale před startem jsem myslel na víc,“ prohlásil Štybar na webu stáje Deceuninck Quick-Step poté, co pošesté v řadě uhájil na Strade Bianche pozici v elitní desítce.

Letos vyhrál belgický cyklista Wout van Aert z týmu Jumbo-Visma, kterému k vítězství pomohl týmový kolega Roman Kreuziger. Plzeňský cyklista půjčil lídrovi závodu po defektu svoje kolo a sám jel asi pět kilometrů na jeho píchlém, proto nedorazil do cíle v časovém limitu.

Byl to jiný závod, než jsou cyklisté na Strade Biance zvyklí. Teplota, která sahala až 38 stupňům Celsia, a těžký prach, to nemohli nikdy zažít, protože se jezdívalo březnu, kdy na okolních kopcích často byl i sníh. Odtud tedy název, který v překladu znamená Bílá stezka.

„Dnešek byl těžký, ale bylo dobré se vrátit zpět s tímto týmem, tolik mi to chybělo,“ vyznal se Zdeněk Štybar, který byl tentokrát lídrem, protože jeho stájový kolegaJulian Alaphilippe měl hned několikrát defekt.

Právě Štybar na něho na trati čekal, aby se pak společně vraceli do hlavního pole. Možná i proto pak nezachytil únik šestičlenné skupiny na Santa Maria.

Přesto se pak ve stíhací jízdě s dalšími dvěma cyklisty dotáhl aspoň na šestou příčku, i když měl v cíli téměř čtyřminutovou ztrátu.

„Trochu jsem si hrábl a pak mně chyběly síly, když přišel útok a peloton se rozdělil. Ale ze zkušenosti jsem věděl, že není třeba panikařit. Udržoval jsem si stabilní tempo a začal jsem se cítit lépe,“ říkal Štybar dále pro klubový web.

Kam teď budou směřovat jeho další kroky, ještě netušil. Původně si plánoval, že za týden pojede klasiku Milán – San Remo. Jenže pořadatelé snížili počet účastníků v týmu ze sedmi na šest, a tak je otázkou, jestli Štybar zůstane v nominaci svého týmu.

Když ne, možná se znovu vydá trénovat domů do Čech nebo na Malllorku.