Dokončil ji na 73. místě se ztrátou necelých deseti minut na vítězného Mathieu van der Poela, dalšího původem cyklokrosaře, s nímž v Belgii občas vyráží k tréninku.

„Gratulujeme Mathieu Van der Poel,“ vzkázal Štybar vítězi na svém facebookovém profilu. On sám se o lepší umístění připravil, když počkal na týmového lídra Alaphilippa po jeho kolizi s doprovodným motocyklem.

„Nemáme výsledek, který jsme chtěli, ale život jde dál,“ doplnil cyklista ze Stříbra, který jel závod Kolem Flander už poosmé v kariéře.

„Děkuji za uspořádání tohoto pěkného závodu, byla to velká přestřelka pro fanoušky,“ napsal dále Štybar na Facebooku.

Včera se jeho belgická stáj přejmenovala speciálně pro tento závod na Elegant Quick-Step. Štybar pracoval asi 60 kilometrů před cílem na špici pelotonu. Na vrcholu Kanariebergu dokonce zaútočil, ale ostatní cyklisté jeho nástup zachytili. Po kolizi stájového lídra Alaphilippa, který ale nakonec nepokračoval a zamířil do nemocnice, se z popředí závodu vytratil i český cyklista.

Zdeněk Ondrášek a Lukáš Kalvach provedou žáky učivem nižšího stupně základních škol.
Viktoria do škol. Vlastivěda s Ondráškem, čeština s Kalvachem

Štybar nakonec dojel třiasedmdesátý a hned hned po závodě se přesouval na start Vuelty, čekalo ho 1100 kilometrů autem do baskického Irunu. „A teď hned absolvujeme test na Covid-19. Pokud to stihneme včas,“ usmál se Štybar v telefonickém rozhovoru pro Deník ještě před závodem Kolem Flander.

Letošní Vuelta byla kvůli pandemii koronaviru zkrácena o tři úvodní etapy, které se měly podle původního plánu jet v Nizozemsku.

I tak čeká na cyklisty pořádně náročný program, především úvod v Baskicku označují odborníci za hodně brutální.

„Abych pravdu řekl, zatím jsem se spíš zajímal o Flandry než o Vueltu. Její program si teprve detailně prohlédnu,“ vzkázal Zdeněk Štybar.