Český reprezentant to demonstroval v pokračování Světového poháru, které hostil francouzský Liévin.

Ačkoliv přišel pozdě na start a závod tak musel rozjet ze zadních pozic, nakonec se radoval z vítězství.

„Potěšilo mě to a domů jsem odjížděl se skvělými pocity,“ vyznal se dvojnásobný mistr světa na svém internetovém webu.

V závodě triumfoval Štybar před Belgičanem Kevinem Pauwelsem, lídrem Světového poháru, a krajanem Radkem Šimůnkem.

V nejprestižnější světové sérii to byl první triumf jezdce stáje Omega Pharma Quick Step od října 2010, kdy vyhrál v Plzni.

A v běžící sezoně kromě nedávného mistrovství republiky slavil Štybar naposledy vítězství na Superprestige v Hamme-Zogge loni v listopadu.

„Podnik v Liévinu jsem bral hlavně jako test formy. Takže jsem ke všemu přistupoval s určitým nadhledem a bez stresu,“ přiznal šestadvacetiletý rodák ze Stříbra.

Závodní den zahájil ve tři čtvrtě na sedm, zatrénoval si na válcích dal a pak teprve odjel do dějiště závodu.

„Před startem jsem asi trochu víc relaxoval a přišel jsem na něj pozdě. Na startovním roštu tak na mě zbylo místo až vzadu a já musel jet z poslední lajny,“ vyprávěl šampion.

Přálo mu ale štěstí.

„Na straně, co jsem stál, se přede mnou otevřel dostatečný prostor a brzy jsem tak předjel spoustu lidí,“ přiznal populární ´Štyby´.

Už šestinásobný český šampion se tak rychle dotáhl na vedoucí duo Pauwels, Šimůnek. S Belgičanem pak v dalším průběhu setřásli Šimůnka a pokračovali ve dvojici.

V posledním kole na začátku výběhu schodů však Pauwels zakopl, skončil na zemi a Štybarovi se tak otevřela cesta k vítězství.

„Těžko říct, jak by to dopadlo, kdyby Kevin nespadl. Cítil jsem, že je znovu velmi silný, a pro diváky by to byl určitě zajímavý spurt,“ říkal v cíli do televizních kamer Štybar.

Před Pauwelsem vyhrál o 16 vteřin, třetí Šimůnek ztratil na reprezentačního kolegu půl minuty.

Než Štybar před cílovou páskou zdvihl ruce vítězně k nebi ještě poplácal a políbil svůj nový stroj. V růžové barvě vyvedený speciál Specialized sedlá teprve od začátku roku.

„Kolo jelo skvěle a vůbec jsem se během závodu cítil jako už dlouho ne. Vítězství je přesně to, co jsem potřeboval. Zdá se, že forma přichází v pravý čas,“ zdůraznil.

Za necelých čtrnáct dní totiž v píscích belgického Koksijde čeká Štybara bitva o světový trůn a on by rád zkompletoval zlatý hattrick.

„Zbývající dny budou důležité. Vím, v čem jsem silný a na čem ještě musím zapracovat,“ podotkl Štybar, který jediný ze světové elity jel v Liévinu na hladkých gumách.

„I proto jsem moc spokojený,“ dodal v Belgii žijící obhájce titulu.