Nebývalá produktivita vynesla Štveráka na druhou příčku v anketě Hráč měsíce listopadu. „Jsem rád, že jsem zapadl do první čtyřky. Hrát s třemi reprezentanty, to skoro stačí postavit se k tyčce a doklepávat balony do brány. Ale to je v nadsázce, hraje se s nimi dobře a já už jsem také snad zkušený hráč, abych se jim uměl přizpůsobit,“ říkal v rozhovoru na klubovém webu Tomáš Štverák, který je s osmi góly druhým nejlepším střelcem týmu.

Sparta je v současnosti druhý nejsilnější český tým po Chrudimi. Ale zatímco s ní jste doma uhráli bod, na Spartu jste nestačili.
Chrudimí je to úplně jiný zápas, jiné tempo. Věděli jsme, že hráči Sparty na tom nejsou fyzicky moc dobře. Ale technicky jsou úplně někde jinde, takže to zvládli zase tímhle. Ale je to pro nás poučení.

Duel se Spartou byl hodně vyhecovaný, je to v zápasech těchto dvou týmů pravidlem?
Je to pravidlem. Nemůžu říct nic proti rozhodčím, jaký metr na začátku nastavili. Ale my jsme se nechali zbytečně vyhecovat. Měli jsme si všímat sami sebe, ale to už k futsalu patří. Je to rychlý sport, děje se tam spousta věcí. Trochu nám to vyčítám, že jsme do toho spadli, na druhou stranu nás to možná vyburcovalo k lepšímu výkonu. I když to nakonec nestačilo.

Přes prohru jste na třetí příčce, takže zatím s dosavadním průběhem sezony panuje velká spokojenost?
Určitě jsme s první polovinou sezony byli spokojení a pořád bodů máme celkem dost. Teď zase musíme bodovat a udělat nějakou sérii, nejlépe už s Litoměřicemi.

Gardenline budete chtít vrátit prohru 3:5 ze druhého kola v Plzni.
Byla to doteď jediná prohra a celkem smolný zápas. Když se vrátíme k našim výkonům, tak na Litoměřice máme. Porazili jsme je u nich v poháru, tak oni by se měli bát nás.