Z celostátního finále 12. ročníku ABL z Pardubic si totiž přivezli zlato Šikulové z Rokycan v soutěži družstev a mezi ženami vybojovala mistrovský titul Petra Hanzlovská ze Sloane Team Plzeň.

Západočechům patřilo v soutěži družstev ještě sedmé místo zásluhou ZPČ Bowling Saloon Plzeň ve složení Jiří Košnař, Luboš Charvát, Petr Kratochvíl a Petr Kotlan, kteří vyhráli finále B. Třinácté místo ze 36 týmů obsadil Saint Tropez Plzeň a na 23. místě skončil Sloane Team Plzeň.

Už samotná účast v republikovém finále je velkým úspěchem. V Amatérské bowlingové lize je zapojeno přes 1000 družstev a 4500 jednotlivců. Do pardubického finále se probojovalo 73 nejlepších mužů, 25 žen a 36 družstev.

Šikulové z Rokycan ve složení Tomáš Bílek, Rostislav Brzica, Dalibor Dědič a Roman Veselý se probojovali až do užšího tříčlenného finále. V něm bojovali o zlato s celky Římská Legie Ostrava a SK Bowling Rožná.

„Začátek se nám nepovedl, nepadaly nám striky a ještě v polovině finále jsme ztráceli na soupeře 150, respektive 160 kuželek,“ říká člen týmu Petr Brzica.

Potom ale nastal obrat a Šikulové z Rokycan dostáli svému jménu. „Vzpomněli jsme si na loňské finále v Chomutově, kde nám postup utekl jen těsně, a pořádně jsme se vyhecovali. A vyšlo to. Dalibor Dědič trefil sedm striků v řadě a já šest a to nám pomohlo,“ zdůrazňuje Brzica.

Strhující finiš vynesl nakonec Šikulům z Rokycan zlaté medaile a mistrovský titul, za který získali odměnu 50 tisíc korun.

A jak s penězi čerství šampioni České republiky naloží? „Rozdělili jsme je spravedlivě, každý ze čtyř členů družstva dostal deset tisíc korun a za zbývající desítku uspořádáme oslavu titulu. Uskuteční se v bowlingovém centru Třemošné 12. února při Valentýnském turnaji,“ slibuje Rostislav Brzica.

Titul oslaví Šikulové z Rokycan společně s ostatními účastníky finále z Plzeňského kraje. „Fandili nám všichni jednotlivci i týmy ze západu Čech, kteří se finále v Pardubicích zúčastnili. I jim patří za podporu velký dík,“ dodává člen mistrovského týmu a nadšený propagátor bowlingu v kraji.

Druhé zlato přivezla z Pardubic za vítězství v kategorii žen Petra Hanzlovská ze Sloane Team Plzeň.

Zkušená závodnice a několikanásobná účastnice mistrovství Evropy a světa tak vybojovala další mistrovský titul. Ve sbírce úspěchů už totiž má i zlato z mistrovství České republiky České bowlingové asociace.

„Měla jsem z prvenství velkou radost, předtím jsem byla finále ABL třikrát, nikdy se mi ale nepodařilo dojít tak daleko,“ svěřuje se maminka desetiměsíčního Honzíka, která bojovala v Pardubicích v barvách Sloane Team Plzeň se svými kolegy i v soutěži týmů.