Na střeleckém stadionu v Plzni–Lobzích suverénně zvítězil v sobotním závodu výkonem 699,7 bodu, když v základu nastřílel úctyhodných 598 bodů, a vylepšil si tak osobní rekord.

„Jsem moc spokojený. Už mnohokrát jsem měl nastříleno 597, a nedařilo se mi to prolomit. Jsem rád, že to konečně vyšlo. Je to pro mě ta nejlepší motivace do dalších závodů,“ těšilo třiadvacetiletého Václava Hamana.

Velké ceny Kooperativy 2009, která se konala na střelnici v Lobzích o týden dříve, jste se nezúčastnil. Jaký jste měl důvod?
V tu dobu jsem byl na tréninkovém kempu ve Finsku, kde jsem se věnoval především malorážce. Vzduchovku jsem tam tak moc nedřel, o to jsem radši, že mi ty závody v Plzni takhle vyšly.

Byl to váš první závod v nové vzduchovkářské sezoně?
Podle toho, z jakého pohledu se na to díváte. Završením minulé sezony, nebo spíše prvním závodem té nové, bylo říjnové finále Světového poháru v Číně. Tam jsem se dostal do finále, kde jsem skončil na pátém místě.

V sobotním závodu na Grand Prix Praha 2009 jste šel nástřelem 598 bodu do finále s náskokem šesti bodů. Uklidňoval vás tento náskok, nebo jste se naopak cítil pod tlakem v tom smyslu, že už od vás každý čeká, že vyhrajete?
Byl jsem celkem v klidu. S takovým náskokem už je vítězství prakticky povinnost, těžko se to ztrácí.

Formu máte evidentně dobrou. Jaké závody vás dále čekají?
O tomto víkendu si jedu zastřílet do Německa na bundesligu. Další závody mě čekají až příští rok, kdy mezinárodními závody v Plzni a Mnichově končí nominace na mistrovství Evropy, které se uskuteční na začátku března v Norsku.