Dle regulí turnaje mohli v každém mužstvu nastoupit pouze tři profesionální fotbalisté, hrající první nebo druhou ligu. Přesto se na palubovce představilo mnoho známých borců.

Pochopitelně převažovali hráči z plzeňského regionu, především odchovanci FC Viktorie Plzeň. Jedním z nich byl také dvaatřicetiletý útočník Michal Salák. Ten od útlého mládí až do nástupu na vojnu do pražské Dukly hájil barvy Viktorie, po dvouletém působení v armádním celku se však již do Plzně nevrátil. Postupně oblékal dres Zlína, Mostu, Chebu, Ústí nad Labem, Pardubic a Sokolova převážně ve druhé nejvyšší soutěži.

V současné době ještě působí v nižší soutěži v Německu a ve futsale nastupuje, pokud mu to čas dovolí, v nejvyšší české soutěži za Balticfloru Teplice. V Plzni se mu letos na turnaji Christmas time dařilo, s devíti brankami se stal nejlepším střelcem.

Jste pravidelným účastníkem. Po kolikáté jste zde startoval?

Do Plzně a konkrétně na Christmas time se vždy rád vracím, setkám se tu s mnoha bývalými spoluhráči a kromě fotbalu spolu probereme i jiné věci. Myslím, že jsem zde už podvanácté a hrál jsem ve více týmech, poprvé za Plzeňský deník, v posledních letech za Music Charles bar.

Letos jste s týmem Coolna bar dosáhli na nejvyšší příčku, navíc jste se stal nejlepším střelcem turnaje…

To se mi myslím podařilo již potřetí. Hraju vždy v útoku, a tak se ode mě branky očekávají. Jsem považován za střelce, a tak se snažím své pověsti dostát.

Ve finále jste celkem snadno přehráli tým radia Kiss Proton. V čem jste v tomto zápase soupeře předčili?

Podle mého soudu to pro nás byl přijatelnější soupeř než třeba Dream team. Zápas byl vyrovnaný jen zpočátku, od stavu 1:1 jsme dokázali využít chyb protivníka, v koncovce jsme byli daleko efektivnější. Své jistě udělala i naše lepší sehranost, v několika posledních letech máme poměrně stabilizovanou sestavu, se kterou jsme dříve hráli pod názvem Music Charles bar.

U některých účastníků turnaje převládá názor, že v týmech nastupuje až moc fotbalistů na úkor zaměstnanců firem. Co o tom soudíte?

Jestliže jde o turnaj firem, měli by mít podle mého názoru zaměstnanci větší zastoupení. Na druhou stranu účast kvalitních fotbalistů přitáhne větší zájem diváků…

Jaké jsou vaše další sportovní cíle?

Určitě bych chtěl ještě zůstat v Německu v Kenbergu, kde nyní působím. Loni se nám podařilo postoupit a i letos se nám daří. Já osobně jdu vždy na hřiště s cílem vyhrávat a sám k tomu coby útočník přispět nějakým gólem. Ve svém věku již velké ambice nemám, důležitější pro mě je zdraví a rodina.