Na mistrovství světa ve sportovní střelbě, které se koná v Koreji do pátku, bude ještě závodit Tomáš Těhan. Nicméně již teď se dají zhodnotit výkony střelců Dukly Plzeň.

„Největším úspěchem je medaile pistolářky Anny Dědové, která si vystřílela bronzovou medaili mezi juniorkami ve střelbě ze sportovní pistole. Světovou konkurenceschopnost potvrdili v kategorii dospělých puškaři Nikola Mazurová a Petr Nymburský, kteří, předpokládáme, budou v olympijské přípravě směrem k roku 2020. Snad se k nim přidají i další,“ komentoval trenér střelců Dukly Plzeň Petr Černoch.

Mazurové chyběly čtyři desetiny bodu k postupu do finálové osmičky a skončila desátá v soutěži ve vzduchové pušce 60 ran na 10 metrů. V třípolohové soutěži mužů z malorážné pušky na 50 metrů Nymburský zůstal pouhé dva body za branami finále. „Potvrdil tak výsledkem 1175 bodů, že patří do světové špice, obsadil patnácté místo,“ řekl Černoch.

Blízko medaili (4. místo) byl v družstvu ČR juniorský rychlopalník Antonín Tupý. Bedřich Jonáš skončil osmý ve střelbě na 10 metrů mix.