Další průběh mládežnické akce pro děti do čtrnácti let už byl podle plánu a zápasy nabídly spoustu krásných soubojů, dramatických okamžiků i emocí.

Turnaj je součástí projektu České unie sportu (ČUS) Sportuj s námi a mediálním partnerem Deník.

„Venku lilo jako z konve a čtyři venkovní kurty, na nichž se mělo hrát, připomínaly spíše kluziště. Hrozilo zranění, proto jsme zvolili náhradní variantu a všechna utkání jsme přesunuli do haly. Úrovni to určitě neublížilo, průběh byl hladký a atmosféra na hřištích i v hledištích velice dobrá,“ zhodnotil Zdeněk Zeman, trenér a hlavní organizátor turnaje z pořádajícího BK Lokomotiva Plzeň.

Ve čtyřech věkových kategoriích bylo v akci celkem devatenáct družstev s hráči narozenými v roce 2005 nebo mladšími. Jejich členy byli chlapci i děvčata.

Nejvíce týmů se představilo v dívčí kategorii do čtrnácti let a v mini mixu do jedenácti let. Výsledkově v celém turnaji dominovaly především plzeňské výběry.

„Při jednotlivých zápasech, ale zejména při obou dovednostních soutěžích diváci, což byli hlavně rodiče a příbuzní hráčů, bouřlivě fandili. Vítězové každé kategorie získali pohár, týmy na prvních třech místech medaile a také ceny od sponzorů akce v podobě různých sportovních potřeb,“ doplnil Zdeněk Zeman.

Vítězové - U14 chlapci: Fire 4 (Plzeň)

U14 dívky: Golden Debak Warriors (Plzeň)

U12 chlapci: Hello Kity (Plzeň)

Minižáci mix: Dream Team (Klatovy)

Dovednostní soutěže – „Skill Challenge“ (dráha proložená driblinkem s míčem, slalomem, přihrávkou a střelbou) a „Slam Dunk Contest“ (smečování na malý koš s pomocí trampolínky): U14 Tomáš Šindler – Lucie Kašparová, U12 Hynek Ženíšek, U11 Martin Šlof.