Stoprocentní jen mladší dorost. Starší dorost Indiánů prohrál oba zápasy

Plzeň – Extraligové soutěže mládeže přinesly překvapivé výsledky, v nichž hlavní roli hráli mladíci Škody Plzeň.

17.1.2018

Tomáš VracovskýFoto: Deník / VAIZ Zdeněk

Junioři ve 31. kole doma porazili Zlín 4:1. Za Indiány nastoupil účastník mistrovství světa do 20 let v USA Petr Kodýtek, který vstřelil čtvrtý gól. „Hráli jsme dobře zejména v defenzivě, dostali jsme gól pouze při dvojnásobném oslabení. Zlín hraje důrazný hokej a nedaří se nám s ním, takže jsme hodně rádi za výhru,“ řekl trenér Plzně David Bruk.

Branky Plzně: 16. Eret, 39. Matiášek, 42. J. Roubal, 58. Kodýtek.

Sestava Plzně: Kolář – Houdek, Štěpánek, Staněk, Váchal, Lokajíček, Sysel – Reitspies, Červenka, Hanzlík, Kodýtek, Matiášek, Vavřička, J. Roubal, Markov, Kovařík, Přikryl, Vracovský, Eret, D. Roubal.
Následující domácí mač s Olomoucí byl pro Plzeň smolný, protože prohrála po prodloužení 2:3. „Hráli jsme špatně přesilovky. Nedokázali jsme se prosadit při hře pět na pět v útočném pásmu, kde jsme si vytvořili jen malé množství šancí. Bylo i málo střelby,“ litoval Bruk.

Junioři stále vedou extraligovou tabulku.

Branky: 21. Hanzlík, 28. Houdek.

Sestava: Beran – Houdek, Štěpánek, Staněk, Váchal, Lokajíček, Sysel – Reitspies, Krýner, Hanzlík, Kodýtek, J. Roubal, Markov, Kovařík, Červenka, Eret, Váňa, D. Roubal.

Starší dorost Indiánů ve 14. kole nadstavby prohrál v Českých Budějovicích 4:6. Zápas nezvládl ve druhé třetině (0:3). „První třetina byla ještě dobrá, vedli jsme 4:2. Pak jsme ale přestali hrát, byli jsme pohodlní a mysleli jsme si, že to půjde samo,“ zlobil se trenér Škody Michal Straka.

Branky Plzně: 5. Mužík, 13. Matiášek, 13. Lang, 17. Přikryl.

Sestava Plzně: Pilc – Kaňák, Novák, Kovařík, Šilhán, Šiller, Staněk – Hajžman, Přikryl, Kolda, Matiášek, Princl, Rohla, Hajšman, Procházka, Lang, Hasman, Šeba, Mužík.

Plzeňským mladíkům nevyšel ani další duel s rakouským Salcburkem, který hraje českou extraligu. Prohráli 0:5. „Zápas se nám nepovedl, od první třetiny jsme nestačili jak fyzicky, tak bruslařsky. Postupně jsme se zlepšovali, byli i aktivnější, ovšem neproměňovali jsme šance,“ mrzelo asistenta Ivana Vlčka.

Bodové ztráty odsunuly Plzeň až na třetí místo.

Sestava: Altrichter – Houdek, Kaňák, Novák, Kovařík, Lokajíček, Šilhán, Šiller, Staněk – Hajžman, Přikryl, Kolda, Matiášek, Princl, Rohla, Hajšman, Procházka, Lang, Hasman, Šeba, Mužík.

Mladší dorost v šestém kole nadstavby vyhrál 4:0 (Hollar 2, Soukup, Slanina) v Budějovicích. Zvládl i duel v Litvínově 6:3 (Hamšík, Šiler, Hollar, Vajner, Adamec, Jiříček) a je první.

Autor: Martin Švec

17.1.2018 VSTUP DO DISKUSE

Gottwaldova limuzína

Před knihovnou zaparkuje Gottwaldova limuzína

Učitelů je málo, za katedru musí studenti

Dvouletá podmínka za držení dětské pornografie a znásilnění

Plzeň – Muži bylo také nařízeno pokračování ústavní léčby.

Útočník vstane ve čtyři. Kvůli bráchovi

Plzeň – Budík si Tomáš Kubalík nařídí na čtvrtou hodinu ráno, aby mohl ve středu u televize fandit bráchovi na olympijských hrách.

Ponton má padáka, město se zbavilo domu, kde sídlí

Plzeň – Patnáct let sídlí ve školní budově v Podmostní ulici nezisková organizace Ponton, která pomáhá hlavně dětem ze sociálně ohrožených rodin. Funguje tu vedle základní školy, ale bude se muset vystěhovat.

Pašeráky lidí poslal soud do vazby

Tachov, Plzeň - Čtyři Rumuni, kteří v pátek převáželi v kamionech běžence, si na soud počkají ve vazbě.