První vzájemné měření vyšlo lépe hráčkám Sokolu, když na domácí půdě vyhrály 6:4. Zářila především Nikola Gallerachová, která zařídila pro vítězný tým tři body.

„Pro nás to je utkání, jako každé jiné. Žádná speciální příprava neproběhla. Samozřejmě, že zápas bude mít větší emoce,“ říká vedoucí družstva Unionu Plzeň Ondřej Kirchman.

Škoda jen, že zdravotní problémy sužují oba týmy, a tak není jisté, zda se soupeři představí v nejsilnějším složení. „Pokud družstva nastoupí v plných sestavách, tak je to padesát na padesát. Je to derby a tam favorit není předem dán,“ míní Kirchman.

Vrásky se kupí i na čele trenéra Sokolu V. Především ho trápí nejistý start klíčové hráčky.

„Pro nás je důležité, zda bude hrát Nikola Gallerachová, která se zatím necítí zdravotně nejlépe. Trápí ji achilovka. Pokud budeme schopni nastoupit v nejsilnější sestavě, tak by to mělo být vyrovnané. Pokud budeme hrát bez Nikoly, jsou domácí velkým favoritem. Opravdu záleží na sestavách, které se střetnou,“ říká trenér Sokolu V Jaromír Kasal a dodává: „Každé derby má svůj zvláštní nádech a vždy se jedná o zajímavé střetnutí,“ říká trenér Sokolu V Jaromír Kasal.

Derby čeká také na muže ve třetí lize. Hráči Unionu A vyzvou soupeře ze SokolaV a jistě budou chtít odčinit prohru z prvního klání.
Ve druhé lize žen vyzvou hráčky B týmu Unionu Sokol Bor a Sokol Plzeň B zajíždí k utkání do Českých Budějovic.