V sobotu jel pětatřicet kilometrů sám, peloton jej ovšem málem dostihl. Do cíle dovezl alespoň osm vteřin k dobru.

O den později svůj sólový kousek zopakoval. A s mnohem vydařenějším koncem. Pronásledovatelé do cíle v Blovicích dorazili o dvě minuty později. K etapovému vavřínu tak přidal žlutý trikot za celkové prvenství.

Pavel Stöhr, jezdec Kooperativy Jablonec.

Vítěz 11. ročníku mezinárodního pětietapového klání Junior Tour Blovice 2008.
„Chtěl jsem získat puntíkovaný trikot nejlepšího vrchaře,“ svěřil se včera v cíli Stöhr. „Ztrácel jsem patnáct bodů, proto jsem ujel a chtěl vyhrát všechny prémie. Měl jsem přes dvě minuty náskok, tak jsem vydržel až do cíle.“ Vrchařský titul nakonec nezískal, v celkovém pořadí však soupeře zdolal. „Teď mě čeká mistrák republiky v cross country a pak etapák v Lanškrouně,“ svěřil se.

„Byl to taktický tah Kooperativy,“ poznamenal k průběhu včerejší etapy ředitel soutěže Jiří Patras. „Nasadili jezdce, který byl v průběžném pořadí vzadu, zatímco ti nejlepší se navzájem hlídali. Stöhr jel sám tři čtvrtiny etapy,“ dodal Patras. „Jen se divím, že tomu ostatní, hlavně jezdci ve žlutém a puntíkatém (Švestka a Adél – pozn. red.) nestačili zabránit. Ale Stöhr byl dobrý, tak ho nedojeli.“

Adél vyhrál alespoň spurt dvaadvaceti pronásledovatelů, ale pro křížení dráhy v cílové rovince byl přesunut na konec „balíku“. Druhý tak včera skončil táborský Klabouch a třetí Plzeňan Rajs.

Do poslední etapy nenastoupil Aleš Vojta, který byl po sobotní časovce průběžně první. Člen české reprezentace ale míří na světový juniorský šampionát do Jihoafrické republiky a z dějiště tour ještě v sobotu večer odjel. „Právě kolize termínu s mistrovstvím světa znamenala absenci řady cyklistů,“ vysvětlil Patras.

Výsledky – II. etapa (90 km): 1. Adel (Tábor), 2. Vojta (Kooperativa Jablonec), 3. Jerman (Louny),… 17. Rajs (ZČE Cyklistika Plzeň).

III. etapa (99 km): 1. P. Stöhr (Koop. Jablonec), 2. Dehmel (Cottbus) - 8 vt., 3. Nesvadba (Koop. Jablonec). st. čas.

IV. etapa (časovka jednotlivců, 11,8 km): 1. Švestka (Příbram), 2. Vojta -3 vt., 3. Šimerle (oba Jablonec) -10 vt., 4. Matějka (ZČE Cykl. Plzeň) -11 vt.

V. etapa (109 km): 1. P. Stöhr 2:57:58 min., 2. Klabouch (Budvar Tábor), 3. Rajs (ZČE Cyklistika Plzeň) –2:04 min.

Celkově – Junior Tour Blovice 2008): 1. P. Stöhr 9:59:04 hod., 2. Švestka (Příbram) –47 vt., 3. J. Stöhr (Koop. Jablonec) –1:00 min,… 6. Matějka –1:39 min.

Vrchaři (puntíkatý trikot): Adel 39 b., P. Stöhr 33, Švestka 21.

Bodovací soutěž (bílý trikot): Nesvadba 68 b., Klabouch 55, P. Stöhr 50.

Kadeti – ktg. do 16 let (zelený trikot): Smola (Příbram, celkově osmý) –1:58 min.