HC Plzeň prohrál v domácím prostředí s Lokomotivou Liberec těsně 23:24 a DHC SVŠ Plzeň podlehl v derby se Slavií své pražské jmenovkyni vysoko 16:32.

Svěřenkyně trenérky Libuše Škvařilové začaly svůj nedělní zápas proti Liberci doslova tragicky a ve 24. minutě prohrávaly už 4:14. Do konce prvního poločasu ovšem Plzeňačky snížily na 8:15 a ve stíhací jízdě pokračovaly i po změně stran.

V 54. minutě se domácí házenkářky dotáhly na tříbrankový rozdíl 20:23, ale následující inkasovaný gól se nakonec ukázal jako rozhodující.

Na zvrat v utkání už bylo příliš pozdě a další tři branky v liberecké síti byly na zisk bodu málo.

„Přestože prvních dvacet minut zápasu bylo z naší strany mizerných, děvčata si zaslouží pochvalu za to, že se nevzdala a bojovala až do konce,“ uvedla po utkání trenérka HC Plzeň Libuše Škvařilová.

HC Plzeň - DHK Lokomotiva Liberec 23:24 (8:15). Nejvíce branek Liberce: Rezlerová 7, Vaňková 6, Žídková 3. Rozhodčí: Blanický, Špaček. Branky ze sedmiček: 1:0. Vyloučení: 4:3.

Sestava a branky Plzně: N. Boháčková, Vidršperková Vlachová, Šelaisová 1, Němcová 1, Jeřábková 8, Vopatová, Řeháková, Zunová, Raisová, Josefová, Šedivá 2, Krchovová 5/1, Kubešová 6. Trenérka: Libuše Škvařilová.

DHC Slavia Praha B - DHC SVŠ Plzeň 32:16 (19:9). Nejvíce branek Slavie Praha: Pokorná 10, B. Janoušková a Palasová 5, Navrátilová 4. Rozhodčí: Barták, Moravec. Branky ze sedmiček: 1:3. Vyloučení: 3:4. Diváci: 50.

Sestava a branky Plzně: L. Doláková, K. Boháčková Roubalová, Mrázová 3, Rumlová 1, Galušková 6/3, Pilátová 2, Ferková 1, Vaňková, Kunclová 1, Irlbeková 1, Kovaříková 1, Vondráčková, Dlauhá. Trenér: Róbert Miček.

Ostatní výsledky 4. kola: Pardubice Zlín B 26:30, Kunovice Poruba B 31:30, Olomouc B Kobylisy 27:26, Otrokovice Havl. Brod 30:23.

Program 5. kola I. ligy žen: Zlín B Kunovice (SO 11.00), DHC SVŠ Plzeň Olomouc B (SO 15.00), Havl. Brod Slavia Praha B (SO 15.00), Poruba B HC Plzeň (NE 13.00), Liberec Otrokovice (NE 13.45), Kobylisy Pardubice (NE 15.00).