V konkurenci zahraničních závodníků se z českých plavců nejvíce dařilo Kristýně Štemberové z PK Slávia VŠ Plzeň, která vyhrála dva závody. Nejrychleji zvládla 50 metrů znak a 50 metrů motýlek. Na 50 metrů volným způsobem skončila druhá. Na nejkratší motýlkářské trati vytvořila rekord Velké ceny 27,79 s a porazila i Barboru Seemanovou, kterou v přípravě provázely zdravotní potíže.

Další úspěšnou plavkyní plzeňské Slávie byla vítězka 100 metrů znak a stříbrná na 200 metrů znak Izabela Zekuciová. Jan Kutil vylovil dvě třetí místa v disciplínách 100 a 200 metrů prsa. Bronzoví skončili také Ondřej Gemov na trati 50 metrů motýlek, Roman Bischof 50 metrů prsa a Nikol Žůrková v polohovém závodě na 200 metrů. Dominik Polcar vyhrál volný způsob na 1500 metrů.

Markéta Jeřábková.
Házenkářka Jeřábková odchází do maďarského Érdu

„Závody byly prvním kolem Českého poháru v plavání. Část skupiny byla na soustředění, po němž měla volnější část. Na pohár jsme se připravovali a výsledky tomu odpovídaly. Na to, že šlo o první větší závod této skupiny v sezoně, tak se holky umisťovaly na slušných místech. Kristýna Štemberová, Izabela Zekuciová, Nikol Žůrková, Honza Kutil nebo Dominik Polcar se dostali na medailové příčky. Kristýna Štemberová překonala na trati 50 metrů motýlek rekord Velké ceny Ostravy. Na první závod to nebylo špatné a bylo to celkem povedené vystoupení našich plavců. Teď budeme mít další přípravnou část na následující závody. Hlavní závody družstev a jednotlivců se teprve rozjedou,“ hodnotil Velkou cenu Ostravy šéftrenér PK Slávie VŠ Plzeň Lukáš Luhový.

Příští závod Českého poháru Arena Cup 25. – 27. května v Pardubicích bude jedním z vrcholů letošní sezony. Velká cena Pardubic byla totiž vybrána jako mítink, kde se budou plnit limity pro evropský šampionát v Glasgow.

Jan Kovář
Hokejový útočník Kovář nabírá síly doma v Plzni a v KHL nejspíš končí