Na nedávném Zimním mistrovství ČR v Plzni získala plavkyně Kristýna Štemberová stříbrnou a dvě bronzové medaile v kategorii dospělých. V závodech dorostenců vylovila z bazénu tři zlata, dvě stříbra a bronz.

Medailové žně vynesly sedmnáctiletou sportovkyni PK Slávia VŠ Plzeň na mistrovství Evropy v krátkém bazénu, které skončilo v neděli. V Kodani startovala ve čtyřech disciplínách a nejlépe skončila na 28. místě na stovce motýlek. „Byl z toho osobní rekord, z čehož jsem měla radost. Zlepšila jsem se od mistráku,“ těšilo Kristýnu Štemberovou.

Dorostenecká plavkyně byla jedinou závodnicí z plzeňské Slávie, která se kvalifikovala na evropský šampionát dospělých. Bylo to její první ME. „Se svými výsledky úplně spokojená být nemůžu, protože časy zůstaly za osobáky. Ale zase je pravda, že ne o tolik. Takže mistrovství nehodnotím negativně, ale také ne pozitivně,“ řekla smířlivě.

Na lepší výsledek si brousila zuby na trati 50 metrů motýlek, v níž doufala v osobní rekord. „Na mistráku mi úplně nevyšla obrátka, takže jsem myslela, že na šampionátu to bude lepší, ale bohužel nebylo,“ mrzelo Štemberovou.

Z Kodaně odjížděla s cennými zkušenostmi. „Zjistila jsem, že na evropské úrovni je to o detailech – obrátky, starty, výjezdy. Sem tam nějaké chyby i v technice musím odstranit, ale spíše se zaměřit na detaily, protože ve větší konkurenci jsou daleko více vidět než na závodech u nás,“ vysvětlila Štemberová.

Od evropských hvězd se snažila pochytit to nejlepší. „Sledovala jsem, jak dělají nádechy, zrovna třeba na motýlka,“ konkretizovala.
„Nepočítala jsem, že splním limit na ME na 50 metrů znak. Spíš jsem čekala, že se kvalifikuji motýlkem. Jsem ráda, že jsem na šampionátu startovala,“ zdůraznila Kristýna Štemberová.