„Závod nebyl nic moc, protože za 201 centimetrů byla bronzová medaile. Poté jsme pokračovali sami s Pepou Adámkem. 219 centimetrů není hranice, která byla po mě vyžadována. Spíš jsem rád za titul, protože je první z haly mezi dospělými,“ řekl ve videorozhovoru na svazovém webu Jan Štefela.

Výkon 219 centimetrů stačil na domácí titul, ale nikoliv na limit na halové mistrovství Evropy (2. – 5. března) v Istanbulu. A v evropském žebříčku zůstal Štefela první pod čarou zaručující účast na šampionátu na základě rankingu. Rodák z Opavy už startoval na mistrovství Evropy dospělých. Bylo to loni v srpnu v Mnichově.

V hale je Štefelovým osobním rekordem 224 centimetrů z února loňského roku.

„Co chybělo k vyšší hranici? Asi větší vyskákání a trénink, protože jsem praktikoval novou techniku, kterou jsem dělal na tréninku jen jednou. Na druhou stranu jsem rád, že jsem si změnu dokázal osvojit, protože je cestou do budoucna,“ tvrdil výškař Škody Plzeň.

O titul soupeřil s klubovým kolegou Josefem Adámkem. „Jsou to přátelské souboje než rivalita. Přijedeme na závod, pokecáme, vyhecujeme se a soupeříme, kdo skočí výš,“ popsal Štefela.