Ten suverénním způsobem ovládl podzimní část a na čele tabulky přezimoval s náskokem pěti bodů na druhou Třeboň a třetí Vršovice.

O krůček blíže vysněnému postupu do první ligy se může Starý Plzenec posunout už po víkendu. V letošní ligové premiéře se představí domácím fanouškům a v neděli od 15 hodin vyzve v hale Slavie VŠ Plzeň na Borech celek pražských Bohemians.

Chvíli po skončení tohoto zápasu bude od 17 hodin na stejném místě následovat další druholigový duel, ve kterém se Slavia VŠ Plzeň střetne se Sezimovým Ústím.

V domácím prostředí vstoupí do jarních bojů také házenkáři Košutky. Ti v hale 31. ZŠ na Lochotíně přivítají v sobotu od 17 hodin tým ze Zruče nad Sázavou. Plzeňský celek okupuje čtvrté místo v tabulce a proti předposlednímu týmu bude v roli favorita.

V první lize házenkářů si odbude letošní premiéru na domácím hřišti v Městské sportovní hale Talent Plzeň B. Ten v neděli od 17 hodin hostí Sokol Nové Veselí.

První liga žen bude mít na programu už letošní třetí kolo. Na vítězné vlně se budou chtít udržet házenkářky HC Plzeň. Lídr tabulky a největší aspirant na postup do interligy hraje v neděli od 18 hodin na palubovce Vršovic.

Našlápnuto k postupu ze druhé ligy mají také házenkářky DHC SVŠ Plzeň. Ty přezimovaly na prvním místě tabulky s náskokem tří bodů na druhý Turnov a v letošní premiéře budou tento náskok hájit v sobotu od 15 hodin na hřišti třetího Sokola Bělá.