Populární série závodů pro bikery všech věkových kategorií si do své historie přidá třináctou kapitolu.

„Na úvodní dějství poháru naváže o Svátku práce závod jen pro dětské kategorie v Chrástu u Plzně z programu Junior Becker Cupu. Na břehu řeky Klabavky chystají pořadatelé již 15.ročník Velké ceny Sport Beran," říká prezident soutěže Marcel Beran.

Dál se budou pohárové body rozdávat znovu pro všechny 19. května v Domažlicích. Mládež se potom o týden později 26. května střetne v nové lokalitě v Klatovech.

Do prázdnin si Becker Cup odškrtne ze svého programu závod v Přešticích (22. června) a mladí bikeři zavítají 27. července do Klabavy u Rokycan na Kozelkův memoriál.

„Klání o mistrovské dresy čeká závodníky všech kategorií se uskuteční v neděli 4. srpna tradičně na speciální bikové trati ve Stupně," zdůrazňuje Marcel Beran.

Letošní ročník Becker Cupu následně vyvrcholí dvěma časovkami.

„V neděli 25. srpna se v Kyjovském lese v Plzni-Malesicích jede časovka dvoji a 22. září zakončí seriál stejně jako loni časovka jednotlivců do vrchu z Capartic na vrch Čerchov," končí výčet pohárové nabídky muž, který stál před lety u zrodu soutěže.

„Při výjezdu na dominantu Českého lesa čeká bikery od žáků po veterány trasa dlouhá 7,4 kilometru s převýšením 342 metru," přibližuje pohárovou tečku Beran.

Před jezdci i organizátory je však teprve zahajovací podnik, Velká cena Města Touškova. „Přes dál panující chladné počasí evidují pořadatelé přes šest desítek předem přihlášených bikerů," říká Beran.

Přihlásit se je možné ještě zítra v místě startu u rybníka od 8.00 hodin nejpozději půl hodiny před startem příslušné kategorie.

Jako první vyrazí na trať v 9.00 hodin žáci z náborové kategorie. Hlavní závod mužů startuje ve 13.30 hodin. Již předtím ve 12.15 začne souboj juniorů, žen a veteránů. Vyhlášení vítězů hlavních závodů proběhne v 15.00 hod.