„Věříme, že akce zaujme, pořádáme ji na základě přání jezdců,“ uvedl se ředitel podniku Jiří Hasman. „Soutěžní týmy často hledají možnosti jak prověřit svá auta a přicházeli za námi, zda bychom jim organizací něčeho takového nepomohli. Když se obdobné požadavky začaly množit, zamysleli jsme se s přáteli v našem klubu a rozhodli jsme se, že nejsprávnější cestou bude uskutečnění testu hromadného a oficiálního,“ vysvětloval.

Jezdci si tak budou moci ještě před vstupem do sezony prověřit techniku i své schopnosti, a to na uzavřené trati a s oficiální časomírou. Pochopitelně výsledky vydávány nebudou, časy budou sloužit jen jako informace pro posádky, přesto lze očekávat, že si mnozí budou chtít vyzkoušet jízdu v plném nasazení.

Václav Pech (vpravo) se spolujezdcem Petrem Uhlem po triumfu na Invelt Rallye Pačejov.
Český matador Pech na světové rallye. U trati jako divák, směje se

„Využijeme tříkilometrovou část oblíbené rychlostní zkoušky u Úterý, která se u závodníků setkávala s kladným ohlasem. Věřím, že kromě rychlé jízdy si budou mít mezi sebou po dlouhé zimní přestávce i o čem povídat," doplnil Hasman s tím, že akce bude probíhat mezi sobotní 9. a 17. hodinou.

„Prostoru na testování bude habaděj, samozřejmě v polovině bude rozdělena polední přestávkou – i pořadatelé a časoměřiči tak budou mít trochu času na oběd a na odpočinek," dodal za organizátory z Lak Racing Rally Plzeň.

Mezi přihlášenými jsou kromě řady českých i dvě polské posádky.