„Vyšehrad vyhrál oprávněně, byl lepší, vlastně celý zápas vedl," uznal předseda Lokomotivy Pavel Froněk.

Do poločasu vedli hosté o dvacet bodů. „Ve třetí čtvrtině jsme náskok soupeře snížili na devět bodů, pak dal ale Vyšehrad dvě smrtící trojky a zase se odtrhl," pravil Froněk.

Vítězný klub, který je rezervou USK Praha, mohl využít většinu basketbalistů mateřského klubu. „Ještě se nehraje matonka, takže až na dvě výjimky měli soupeři v kádru hráče USK," vysvětlil Froněk.

Naopak domácí kompletní nebyli. „Frána je po operaci achilovky, v týdnu se zranil Mařík, Honomichl užívá antibiotika a Aušprunk odjel s J. Hradcem na Slovensko," říkal šéf plzeňského klubu.

V sestavě jeho týmu byl naopak ještě Ladislav Pecka, který míří na angažmá do Japonska. „Odlétá v pondělí na týdenní vyřízení formalit. Ještě na tři neděle pak bude v Plzni, takže pravděpodobně ještě nějaké zápasy stihne," uvedl Froněk.

Celý klub se rovněž těší, až bude k dispozici hala na Slovanech. „Zatím je to stále ještě staveniště, je to velký problém pro všechny sporty. V provozu bude hala až těsně před Vánoci. Nemůžeme ani pořádně trénovat. Věřím, že až se dáme zdravotně do pořádku a vrátíme se do haly, půjdou naše výkony nahoru. Sezona je dlouhá," věří Froněk.

V pátek čeká Plzeň další duel v Opavě s tamější rezervou.

Fakta: L. Plzeň – S. Vyšehrad 61:78 (18:20, 27:45, 49:58). Body: Kovanda 17, Bašta 10/1, Pecka 10, Říha a M. Froněk po 7/1, Dvířka a Bauer po 5 – Šafarčík 15/1. Fauly: 19:18. TH: 11/8 – 15/11. Trojky: 3:7.