Hořký scénář se naplnil, dvojice Startu Plzeň Ondřej Kydlíček Josef Reindl sestupuje z extraligy kolové.

Pro průběžně páté Západočechy dopadl závěrečný turnaj ve Svitávce zle získali jen tři body a pohoršili si na sestupovou šestou pozici.

„Chtěli jsme pro úspěch udělat všechno. Ale ani to, že jsme na turnaj cestovali den předem, nám nepomohlo,“ zalitoval Kydlíček.

Poslední kolo extraligy se hrálo v nové hale.

„Těšil jsem se podle fotek na parkety, ale k mému překvapení se jednalo o podobný gumový povrch, jako je třeba v Nezamyslicích, kde jsme ve druhém kole byli poslední,“ tušil těžkosti hráč.

Plzeňanům pak na náladě nepřidal výsledek prvního klání, kdy ve vzájemném souboji zlínských dvojic uspělo „béčko“ bojující právě se Startem o sestup.

„Přitom první tým byl velkým favoritem na medaili,“ připomněl Kydlíček.

„Pokud bychom ale své zápasy zvládali, nic by se nedělo. Jenže my jsme dokázali zdolat jen beznadějně poslední brněnský tým,“ poznamenal smutně.

Po zranění ve čtvrtém utkání navíc turnaj nedohrál brankář Reindl a na plac musel náhradník Jan Bohatý.

„Jako útočník zaskakující v brance podal velice dobrý výkon, ostatně si hned v prvním zápase připsal své první vítězství v extralize,“ chválil nečekaného parťáka Kydlíček. „K záchraně jsme ale potřebovali vyhrát zbývající dva zápasy. Vždy jsme však od začátku ztráceli a extraligu nezachránili,“ dodal zkušený borec, mj. účastník řady turnajů Světového poháru a s Reindlem bronzový z MČR 2016.

„Kromě zápasu s Brnem I, který jsme prohráli zaslouženě, nám chybělo k záchraně opravdu málo. Sestup je pro nás výrazným zklamáním,“ doplnil hodnocení Josef Reindl.

Start tak po roce čeká návrat do I. ligy. „Hned první kolo budeme 30. ledna pořádat v Plzni. Nebudeme tak nuceni k azylu v nějaké z větších hal, jako tomu bylo letos v extralize,“ našel na sestupu alespoň nějaké pozitivum Kydlíček.