Utkání s obhájcem titulu bude speciální zejména pro kapitána Interobalu Lukáše Rešetára, který na západ Čech přestoupil z Chrudimi. „Pro mě osobně to bude velmi specifický zápas, deset let jsem v Chrudimi působil. Doufám, že diváci v Plzni vytvoří podobnou atmosféru jako při semifinále proti Spartě, na kterém jsem byl, a bylo to něco úžasného. Rád bych si před takhle plnou halou zahrál a zkusil Chrudim porazit,“ říkal Rešetár na klubovém webu.

V přípravě na sezonu si Plzeň připsala čtyři výhry, jednu remízu s Litoměřicemi a těsnou porážku s německým mistrem Hohenstein – Ernstthal. Forma týmu gradovala na turnaji Across Futsal Cupu v Bratislavě, kde si svěřenci Davida Friče poradili s Pinerolou Bratislava 6:1, maďarským Swietelsky- Haladás FC 2:1 a poté s anglickým Southend Futsal Clubem znovu 6:1. Nejlepším střelcem turnaje byl s pěti trefami Lukáš Rešetár a cenu pro nejlepšího gólmana si vysloužil Lukáš Němec. „Turnaj splnil očekávání. Odehráli jsme tři zápasy, odtrénovali čtyři jednotky a ukázali jsme, že jsme dobře připraveni na sezonu. Věřím, že vítězství v kvalitně obsazeném turnaji na Slovensku bude skvělou pozvánkou pro všechny naše fanoušky a že přijdou na první kolo v hojném počtu,“ pochvaloval si trenér Interobalu David Frič.

Jeho novým asistentem se stal bývalý hráč Adam Forman. „Budu Davidovi pomáhat s určitými věcmi v tréninku, sledovat různé aspekty hry v zápasech a společně probírat vše, co se týmu týká. A jelikož s drtivou většinou kluků se dlouho znám, tak bych měl fungovat i jako jakási spojka mezi kabinou, vedením i hlavním trenérem,“ popsal svoji roli Forman.

Chrudim vyhrála generálku na soutěž nad Slavií Praha 3:0. „Od pondělka se připravujeme na Plzeň, hrála dost zápasů, takže nám trenér ukázal, jak se na ně individuálně připravit. Je to zdatný soupeř na začátek, který chce bojovat o finále a ne-li o to, aby nás sesadil. Bude to náročné utkání,“ uvedl futsalista Chrudimi Tomáš Koudelka na klubovém webu.

Koudelka vnímá pozitivně, že se Chrudim před Ligou mistrů utká s kvalitními soupeři, jako jsou Interobal Plzeň a Litoměřice.

HC Škoda Plzeň – JYP Jyväskylä 4:2
Vostřák: Na Jyväskylä mám jen ty nejlepší vzpomínky